“HUQUQIY MADANIYATNI SHAKLLANTIRAMIZ” MAVZUSIDA VIKTORINA OʻTKAZILDI
Ijtimoiy gumanitar fanlar kafedrasi dotsenti M.Xadjimuratova hamda Pediatriya fakulteti dekani oʻrinbosarlari talabalar oʻrtasida “Huquqiy madaniyatni shakllantiramiz” mavzusida viktorina oʻtkazdilar. Unda ishtirok etgan talabalar 2021-yil 24-oktabrda boʻlib oʻtadigan Oʻzbekiston Respublikasi prezidenti sayloviga oid savollarga javob berdilar.
Talabalar Oʻzbekiston Respublikasida partiyalarning soni, Oʻzbekiston Respublikasi prezidentligiga nomzodlarning soni, ularning saylovoldi dasturlari, saylovchi madaniyati, huquq va burchlari borasidagi bilimlarini sinovdan oʻtkazdilar.
Tadbir yakunida barcha savollarga javob bergan va faol ishtirokchilarga fakultet tomonidan munosib taqdirlandi.

Docent of Social Sciences and Humanities M.Khadjimuratova and Deputy Deans of the of Pediatric faculty conducted a quiz among students on “Forming a legal culture.” The students answered questions about the upcoming elections of the President of the Republic of Uzbekistan on October 24, 2021. Students tested their knowledge of the number of parties in the Republic of Uzbekistan, the number of candidates for the presidency of the Republic of Uzbekistan, their election programs, voter culture, rights and duties.
At the end of the event, all questions were answered and the active participants were awarded by the faculty.