«TA’LIM MUASSASASIDA KORRUPSIYAGA YO’L QO’YILMAYDI»
Ilmiy kengashlar zalida rahbar va xodimlar yigʻilishi oʻtkazildi. Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, dekanlar va ularning oʻrinbosarlari, tyutorlar hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi rahbari ishtirok etdi.
Yigʻilish avvalida institut rektori joriy yil 24-oktabrda boʻlib oʻtadigan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi, saylovoldi jarayonlar, unda xodimlar va talabalar faol ishtirok etishlarini taʼkidlab oʻtdi.
Chet davlatlarda yana avj olayotgan karonavirus pandemiyasi kun tartibidagi ikkinchi masala boʻldi. Institut rektori bu borada hushyorlikni oshirib, jamoat joylarida, ayniqsa, institut binosida tibbiy niqob taqib yurish zarurligi, gigiyena qoidalariga qatʼiy amal qilish kerakligiga alohida toʻxtalib oʻtdi.
Shuningdek, 2021-yil 15-oktabrda Oliy taʼlim vazirining “Oliy taʼlim muassasalarida korrupsiya va jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi videoselektori toʻgʻrisida soʻz bordi. Institut rahbari hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi rahbari tomonidan talabalarning darsdan boʻsh vaqtlarini nazorat qilib borish, dars qoldirayotgan talabalar bilan koʻproq suhbat olib borish, muassasada korrupsiya holatlariga yoʻl qoʻymaslik, mazkur holatda oluvchi, beruvchi, vositachi boʻlgan shaxslar qonun oldida birdek javob berishlari haqida alohida taʼkidlab oʻtildi.

THE NEXT TOPIC OF THE MEETING WAS ON “EVERY STUDENT SHOULD BE UNDER CONTROL” – Andijan State Medical Institute
THE NEXT TOPIC OF THE MEETING WAS ON “EVERY STUDENT SHOULD BE UNDER CONTROL”
18:51 22.10.2021
“HAR BIR TALABA NAZORATDA BOʻLISHI KERAK”,- NAVBATDA YIGʻILISHNING BOSH MAVZUSI BOʻLDI
A meeting of the officials and staff was held in the hall of scientific councils. It was attended by the rector of the institute M. Madazimov, vice-rectors, deans and their deputies, tutors and the head of the anti-corruption department.
At the beginning of the meeting, the rector of the institute noted the significance of the election of the President of the Republic of Uzbekistan, which will be held on October 24 this year, where the staff and students should actively participate.
The repeated coronavirus pandemic in foreign countries was the second item on the agenda. The rector of the institute stressed the need to wear medical masks in public places, especially in the building of the institute, and to strictly follow the rules of hygiene.
There was also a video conference of the Minister of Higher Education on October 15, 2021 “On measures to prevent corruption and crime in higher education.” The head of the institute and the head of the anti-corruption department emphasized the need to control the free time of students, communicate more with students who miss classes, prevent corruption in the institution, and in this case, bribe-takers and intermediaries are equally responsible before the law.