“INSON QADRI UCHUN” SHIORI TILLARDAN DILLARGA KOʻCHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini barcha koʻtarinki kayfiyatda qarshi oldi va Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari oʻzlari munosib deb bilgan nomzodga ovoz berdi. Andijon davlat tibbiyot instituti xodimlari hamda talabalari ham mazkur siyosiy jarayonda faol ishtirok etdi.
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – Oʻzbekiston Liberal-demokratik partiyasidan nomzod Shavkat Miromonovich Mirziyoyev 80,1 foiz ovoz bilan gʻalaba qozondi. Yangi Oʻzbekiston yoshlari bir maqsad sari birlashib ushbu gʻalabani katta bayram sifatida nishonladilar.
Eko parkdagi bayram tadbirida barcha yoshlar qatori Andijon davlat tibbiyot instituti talabalari ham qatnashdilar.
Andijon viloyati studiyasidagi namoyishlardan soʻng yoshlar uchun tashkil etilgan bayram tadbirida bizning talabalar Andijon polkasi raqsi hamda “Yosh gitarachilar” oʻzlarining jonli shoʻx qoʻshiqlari bilan xushnudlik baxsh etdilar.

THE MOTTO “FOR HUMAN DIGNITY” PASSED INTO HEARTS – Andijan State Medical Institute
The presidential elections of the Republic of Uzbekistan was greeted with great enthusiasm and the citizens of the Republic voted for the candidate they considered worthy. Employees and students of Andijan State Medical Institute also took an active part in this political process.
Shavkat Miromonovich Mirziyoyev, a candidate from the Movement of Entrepreneurs and Businessmen – Liberal Democratic Party of Uzbekistan, won with 80.1% of the vote. The youth of New Uzbekistan united in one goal and celebrated this victory as a great holiday.
Students of Andijan State Medical Institute took part in the festive event in the eco-park.
At the festive event after the performances in the Andijan regional studio, our students enjoyed the dance of “Andijan polka” and lively songs by “Young guitarists”.