Aziz talaba-qizlar, opa-singillar!
Agar siz ta’lim olayotgan yoki mehnat qilayotgan oliygoh, professional ta’lim muassasasida sizga nisbatan biron-bir koʻrinishda tegajogʻlik, tazyiq yoki zoʻravonlik sodir etilgan boʻlsa, yoxud ana shunday nojoʻya xatti- harakatlar tahdidi ostida boʻlsangiz yoki guvohi boʻlgan boʻlsangiz, hech ikkilanmay Oliy va oʻrta maxsus ta’lim vazirligining 1006 ishonch telefoniga yoki @himoya_otv_bot ga murojaat qiling!
Shaxsingiz va shaxsiy ma’lumotlaringiz sir saqlanishi kafolatlanadi. Sizga zarur boʻlgan barcha yordam koʻrsatiladi, nojoʻya xatti-harakatlarga yoʻl qoʻymaslik, sodir etilgan har bir holat boʻyicha qat’iy choralar koʻrilishi ta’minlanadi.
Oliy, oʻrta maxsus va professional ta’lim tizimida sogʻlom ma’naviy muhitni shakllantirish, muhtarama ayollarimizning, aziz opa-singillarimizning sha’ni, qadr-qimmati, huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish vazirligimiz uchun ustuvor ahamiyatga egadir.

If you have been subjected to any form of harassment, pressure or violence against yourself at the university or vocational institution where you study or work, or if you are under a similar threat or have witnessed such actions, please contact the hotline immediately (1006 ) Of Ministry of Higher and Secondary Special Education or @himoya_otv_bot bot.
The confidentiality of your identity and all your personal information will be guaranteed. You will be provided with all the assistance you need. Tough measures will be provided to prevent such actions, and every perfect case will be suppressed.
Formation of a healthy spiritual environment in the system of higher, secondary specialized and vocational education, protection of honor and dignity, rights and legitimate interests of our respected women and dear sisters is a priority task of our Ministry.