uniRank 67 ta Oʻzbekiston oliy taʼlim muassasalarining 2021-yilgi Oʻzbekiston institutlari reytingini eʼlon qildi. Reytingda:
• tegishli O’zbekiston oliy ta’lim tashkiloti tomonidan ustav, litsenziya yoki akkreditatsiyadan o’tgan bo’lsa;
• kamida to’rt yillik bakalavriat darajasi yoki aspirantura (magistratura yoki doktorantura) darajasini taklif qilishi;
• ta’lim berishni asosan an’anaviy, yuzma-yuz, masofaviy bo’lmagan ta’lim formatida olib borishi mezonlariga asosan baholandi.
uniRank maqsadi universitetlarning oʻzlari taqdim etgan maʼlumotlarga emas, balki mustaqil veb-manbalari tomonidan taqdim etilgan haqiqiy, xolis veb- koʻrsatkichlariga asoslangan Oʻzbekistondagi eng yaxshi universitetlarning akademik boʻlmagan reyting darajasini taqdim etishdir.
Quvonarlisi, reyting koʻrsatkichiga koʻra mazkur 67 ta oliy taʼlim muassasalari ichida Andijon davlat tibbiyot instituti yuqori – 2-oʻrinni egalladi.

What are the most popular Universities in Uzbekistan? uniRank tried to answer this question by publishing the 2021 Uzbekistani University Ranking of 67 Uzbekistani higher-education institutions meeting the following uniRank selection criteria:
• being chartered, licensed or accredited by the appropriate Uzbekistani higher education-related organization
• offering at least four-year undergraduate degrees (bachelor degrees) or postgraduate degrees (master or doctoral degrees)
• delivering courses predominantly in a traditional, face-to-face, non-distance education format
The purpose of UniRank is to provide a non-academic League Table of the top Uzbekistani Universities based on valid, unbiased and non-influenceable web metrics provided by independent web intelligence sources rather than data submitted by the Universities themselves.