Yoshlar bilan ishlash va maʼnaviy-maʼrifiy masalalar boʻyicha prorektor v.b. S.Salohiddinov Davolash fakultetining 1-bosqich talabalari bilan uchrashuv oʻtkazdi. Shuningdek, uchrashuvda maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi A.Abduhalimov, fakultet dekani B.Mamatov, uning oʻrinbosarlari, guruh tyutori ishtirok etdi.
Suhbat davomida institut ichki tartib qoidalari, kiyinish odobi, modul-kredit tizimi borasida maʼlumotlar berib oʻtildi. Shuningdek, darslarda faol ishtirok etish, talabalar turar joyi va ijara xonadonlarida texnika xavfsizligiga rioya qilish, salbiy illatlar taʼsiriga tushib qolmaslik kabi muhim mavzularda ham soʻz bordi.
Uchrashuv soʻnggida talabalar ham ijara shartnomalarini tuzish, turli tanlovlarda va toʻgaraklarda ishtirok etishda kimlarga murojaat etishlari mumkinligi borasidagi savollariga batafsil javob oldilar.

Acting Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs S.Salohiddinov met with the first-year students of the Faculty of Therapy. The meeting was also attended by the head of the department of Spirituality and Enlightenment A.Abduhalimov, dean of the faculty B.Mamatov, his deputies and group tutor.
During the meeting, information was provided on the internal rules of the institute, dress code and module-credit system as well. Important topics such as active participation in classes, safety in dormitories and rented accommodation, and exposure to adverse conditions were also discussed.
At the end of the meeting, students also received detailed answers to their questions about who to contact when concluding rental contracts, participating in various competitions and clubs.