Andijon davlat tibbiyot institutida Viloyat prokuraturasi xodimlari talabalar bilan davra suhbati olib bordilar. Unda Viloyat prokurorining yordamchisi Abdurahim Alimov hamda institutning Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy masalalar bo‘yicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov ishtirok etdi.
Davra suhbati davomida O‘zbekiston Respublikasi Prokuraturasining 30 yilligi munosabati bilan Prokuratura faoliyati bilan bog‘liq videoroliklar namoyish etildi. Mutaxassis tomonidan talabalarga prokuratura organlari faoliyatining asosiy yo‘nalishlari va prinsplari, Bosh prokurorning hisobdorligi, prokuror nazorati tuzilmasi va xujjatlari nimalardan iborat ekanligi, 2021-yilda tizimda olib borilgan hayr-sahovat ishlari, hamkorlik aloqalari borasida ma’lumotlar berib o‘tildi.

The staff of the Regional Prosecutor’s Office held a roundtable discussion with the students of Andijan State Medical Institute. It was attended by Assistant Prosecutor of Andijan region Abdurahim Alimov and the Acting Vice-Rector for Youth Affairs, Spiritual and Educational Affairs of the Institute. S. Salohiddinov as well students of the institute.
During the event, videos on the activities of the Prosecutor’s Office were shown on the occasion of the 30th anniversary of the Prosecutor’s Office of the Republic of Uzbekistan. The expert introduced the students to the main directions and principles of the prosecutor’s office, the accountability of the Prosecutor General’s Office, the structure and documents of the prosecutor’s office, charitable work and cooperation in the system done in 2021.