ANDIJON VA NAMANGAN VILOYATLARI SHIFOKORLARI UCHUN ONLAYN MASHGʻULOTLAR YAKUNLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ANDIJON VA NAMANGAN VILOYATLARI SHIFOKORLARI UCHUN ONLAYN MASHGʻULOTLAR YAKUNLANDI
09:51 24.01.2022
Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirining 2022-yil 16-yanvardagi “Koronovirus infeksiyasi bilan bogʻliq epidemiologik vaziyat va bemorlarni davolashda koʻrilayotgan choralar taxlili toʻgʻrisidagi” 2-son Bayoni ijrosini taʼminlash yuzasidan Andijon davlat tibbiyot instituti huzuridagi Vrachlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash fakulteti kafedralariga biriktirlgan Andijon  va Namangan viloyatlari shifokorlari uchun fakultetning professor-oʻqituvchilari tomonidan “Yangi koronovirus infeksiyasi bilan kasallangan bemorlarni ambulator  sharoitda tashhislash va davolash”,  “Yangi koronovirus infeksiyasi bilan kasallangan bemorlarni statsionar sharoitida tashxislash va davolash”, “Bolalarda yangi koronovirus infeksiyasini tashhislash va davolash”, “Homilador ayollarda yangi koronovirus infeksiyasini tashhislash va davolash” mavzularida  malaka oshirish kursi uchun onlayn mashgʻulotlar olib borildi:
Bugunga qadar oʻtilgan mashgʻulotlar yakunlandi va  yakuniy  sinov imtixonlari offlayn tarzda Andijon davlat tibbiyot institutida oʻtkazildi.

To ensure the implementation of the Statement No.2 of the Minister of Health of the Republic of Uzbekistan dated January 16, 2022 “On the analysis of the epidemiological situation associated with coronavirus infection and measures taken to treat patients”, for doctors of Andijan and Namangan regions attached to the departments of the Faculty of Advanced Training and Retraining of Physicians of Andijan State Medical Institute, the teachers of the faculty conducted an online training course on the following topics: “Outpatient diagnosis and treatment of patients with new coronavirus infection”, “Diagnosis and treatment of patients with new coronavirus infection in hospital”, “Diagnosis and treatment of new coronavirus infection in children”, “Diagnosis and treatment of new coronavirus infection in pregnant women”.
At the moment, the training has been completed, and final exams have been held offline at Andijan State Medical Institute.