INSTITUT REKTORINING “2020-2021-O‘QUV YILLARDAGI INSTITUTNING FAOLIYATI TO‘G‘RISIDA”GI HISOBOTI TINGLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
INSTITUT REKTORINING “2020-2021-O‘QUV YILLARDAGI INSTITUTNING FAOLIYATI TO‘G‘RISIDA”GI HISOBOTI TINGLANDI
14:55 27.01.2022
Andijon davlat tibbiyot institutida navbatdagi ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori M.M.Madazimovning “2020-2021-yillardagi institutning faoliyati to‘g‘risida”gi hisoboti tinglandi.
Hisobotda institut to‘g‘risida umumiy ma’lumotlar, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 24-dekabrdagi “Davlat oliy ta’lim muassasalarining akademik va tashkiliy-boshqaruv mustaqilligini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi hamda “Davlat oliy ta’lim muassasalariga moliyaviy mustaqillik berish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarorida belgilab berilgan vazifalar va amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar, institut va fakultetlar kengash yig‘ilishlarida qabul qilingan qarorlar¸o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot ishlari yoritildi. Shuningdek, 2022-yilda institutda amalga oshirilishi rejalashtirilgan ishlar to‘g‘risida ham ma’lumotlar berildi.

A regular meeting of the Academic Council was held at Andijan State Medical Institute. The report of the rector of the institute M.M. Madazimov “On the activities of the institute in 2020-2021” was listened.
The report provided general information about the institute. The tasks assigned by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2021 “On additional measures to ensure the academic and organizational-managerial independence of public higher education institutions” and “Resolution on Measures to Provide Financial Independence to Public Higher Education Institutions”, the work to be carried out at the institute in 2022, the decisions made at the meetings of the institute and faculties, educational-methodical, research work were covered.