Andijon davlat tibbiyot institutining “Yosh volontyorlar” jamoasi endi viloyatimiz tumanlarida ham targʻibot dasturlarini davom ettirishmoqda. Ular bu gal Marhamat tumanidagi 35-Oilaviy poliklinikasida boʻldilar. Poliklinika oila shifokori hamda patronaj hamshiralari bilan birgalikda Namuna-1, Namuna-2, Fayzobod va Sohibkor koʻchalarida boʻlib, 105 ta xonadon aʼzolari bilan suhbat olib borishdi.
Suhbat davomida aholiga sogʻlom turmush tarzi, toʻgʻri ovqatlanish, gigiyena qoidalariga amal qilish, COVID-19 va uning Omikron shtammining yuqish yoʻllari, profilaktikasi, kasallikka qarshi emlanishning ahamiyati, “Salomatlik sari 5000 qadam” loyihalarida faol ishtirok etish borasida maʼlumot berildi.
Shuningdek, boʻlgʻusi shifokorlar tomonidan keksa fuqarolarning salomatliklari tekshiruvdan oʻtkazildi va ularga kerakli tavsiyalar berildi.

The team of Andijan State Medical Institute “Young Volunteers” now continues propaganda programs in the districts of our region. This time they visited the Family Clinic No.35 in Marhamat district. Family doctor and district nurses of the polyclinic visited the streets Namuna-1, Namuna-2, Fayzabad and Sohibkor and interviewed 105 family members.
During the meeting, the population was informed about a healthy lifestyle, proper nutrition, hygiene, ways of transmission of COVID-19 and its Omicron strain, prevention ways, the importance of vaccination, active participation in the project “5000 steps to health.”
In addition, future doctors examined the health of the elderly and gave them the necessary recommendations.