MAʼNAVIYAT KENGASHINING NAVBATDAGI HISOBOT YIG”ILISHI OʻTKAZILDI.
Bu galgi hisobot yig’ilishi 2022-2026-yillarga moʻljallangan Yangi Oʻzbekiston Taraqqiyot strategiyasining mazmun-mohiyatiga bagʻishlandi.
Yigʻilishda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat-maʼrifat boʻlimi boshligʻi A.Abduhalimov, Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi G.Xolmatova, fakultet dekani oʻrinbosarlari, tyutorlar ishtirok etdi.
Yangi Oʻzbekiston Taraqqiyot strategiyasiga qamrab olingan maqsadlarda oliy taʼlim muassasalariga alohida eʼtibor qartilgani, oliy taʼlim qamrovini 38 foizga oshirilishi, 1000 oʻrinli talabalar turar joylarini barpo etish, jismoniy tarbiya va sport bilan muntazam shugʻullanish, xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash va ularning jamiyat hayotida faol ishtirokini taʼminlash, Yoshlarga oid davlat siyosatini takomillashtirish kabi mavzularda bir qator vazifalar belgilab berilganligi borasida maʼlumotlar berildi.
Shuningdek, institutda ahloq-odob normalari, kiyinish madaniyatini yanada shakllantirish, talabalar turar joyida navbatchilikni reja asosida davom ettirish, har bir talabaga alohida yondashish kabi mavzularda ham fikr-mulohazalar va takliflar berildi.

This reporting meeting was devoted to the content of the New Development Strategy of Uzbekistan for 2022-2026 years.
The meeting was attended by the Acting pro-rector on Youth Affairs and Spiritual and Educational Work Salokhiddinov S., head of the department of Youth affairs, spirituality and education A. Abdukhalimov, chairman of the Women’s Expert Council Kholmatova G., deputy deans of the faculty, tutors.
In the new Development Strategy of Uzbekistan, special attention is paid to higher education institutions, increasing enrollment in higher education by 38%, establishing living place for 1000 students, participate to the sport clubs, supporting women and ensuring their active participation in society.
The institute also provided feedback and suggestions on issues such as ethical standards, further formation of the culture of dress, continuing the shift in the dormitory on a planned basis, an individual approach to each student.