YOSHLAR YETAKCHILARIGA INSTITUT HAM KOʻMAKDOSH – Andijon davlat tibbiyot instituti
Yoshlar bilan ishlashning yangicha boshqaruv mexanizmlarini joriy etish, ular bilan ishlashning vertikal tizimini yaratish, yoshlar muammolarini bevosita mahallalarda hal etish, taʼlim muassasalarida maʼnaviy-maʼrifiy va tarbiyaviy ishlarning samaradorligini yanada oshirish maqsadida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining qarori bilan har bir mahallalarda yoshlar yetakchisi lavozimi joriy etildi. Unga koʻra, endi mahallalardagi har bir yosh eʼtibordan chetda qolmaydi. Ularning ijtimoiy faolligi oshirilib, iqtidori va tashabbuslari qoʻllab-quvvatlanadi.
Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan Marhamat tumanida institut rektori M.Madazimov boshchiligida Yoshlar yetakchilari bilan uchrashuv oʻtkazildi. Unda Yoshlar yetakchilarining bugungi kundagi ish faoliyatlari, mahalla yoshlari bilan olib borayotgan ishlari, ularning boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish va muammolarini oʻrganishda nimalarga ahamiyat qaratish lozimligi borasida suhbat olib borildi. Ayniqsa, bu borada Andijon davlat tibbiyot instituti bilan yaqindan hamkorlik oʻrnatish, iqtidorli talabalar bilan turli tadbirlar oʻtkazish, institutda tashkil etilgan toʻgaraklarga jalb etish haqida fikrlar almashildi.
Shuningdek, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov tumandagi mahalla fuqarolar yigʻini faollari bilan ham uchrashib, yoshlar bilan ishlashda institut bilan hamkorlikda ish olib borish boʻyicha oʻz taklif-mulohazalarini bildirdi.

In order to introduce new management mechanisms for working with young people, to create a vertical system of work with them, to solve youth problems directly in the community, to further increase the effectiveness of spiritual and educational work in educational institutions, by the decree of President of the Republic of Uzbekistan the position of youth leader was introduced in each mahalla. According to it, no young people in the neighborhood is left out.Their social activism will be increased and their talents and initiatives will be supported.
A meeting with youth leaders in Marhamat district was held under the leadership of the rector of the institute M.Madazimov. There was a discussion about the current activities of youth leaders, their work with the youth of the mahalla, what should be focused on the meaningful organization of their leisure time and the study of their problems. In particular, the sides exchanged views on establishing close cooperation with Andijan State Medical Institute, holding various events with talented students, and involving them in the circles organized at the institute.
The Acting Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual Enlightenment S.Salohiddinov also met with activists of the district’s mahalla and expressed his views on cooperation with the institute in working with young people.