Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov bitiruvchi bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Unda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov ham ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida institut rektori Prezidentimiz tomonidan oliy taʼlim muassasalari talabalari bandligini taʼminlash orqali ularning turmush darajasini yaxshilash chora-tadbirlari yuzasidan oʻtkazilgan videoselektor yigʻilishida belgilab berilgan vazifalar va talabalarga yaratilgan imkoniyatlar bilan tanishtirdi.
Uchrashuvda talabalar darsdan bo‘sh vaqtlarida amaliyot bilan birga ish jarayonlarini olib borishlari, bu esa o‘z navbatida o‘z ustilarida ishlab, tajriba ortirishlari, shu qatorda daromad topishlari uchun keng imkoniyat ekanligini yana bir bor ta’kidlab o‘tildi. Pullik fan, sport to‘garaklari, til kurslarini ochish istagida bo‘lgan talabalar ijara to‘lovi hamda daromad solig‘idan ozod etilishi, tikuvchilik, pazandalikka qiziqqan qizlarga shart-sharoitlar yaratilishi ham bildirildi.
Bu borada qanday amaliy yordam zarur bo‘lsa, tegishli bo‘limlarga yoki rektorning shaxsan o‘ziga murojaat qilinishi kerakligi alohida eslatib o‘tildi.

INTERVIEW WITH GRADUATE COURSE STUDENTS
The Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov met with graduate students. Pro-rector on Academic Affairs B.Abdullajonov also took part in it.
At the beginning of the meeting, the rector of the institute presented the tasks set by the President in a video conference on measures to improve the living standards of students of higher education institutions and the opportunities created for students.
During the meeting, it was noted that students have the opportunity to work in their spare time with internships, which in turn is a great opportunity for them to work on themselves, gain experience, as well as earn money. Students who want to open paid science, sports clubs, language courses will be exempted from rent and income tax, and conditions will be created for girls interested in sewing and cooking.