Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy taʼlim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qaroriga muvofiq, har bir oliy taʼlim muassasasi jahonning yetakchi ilmiy-taʼlim muassasalari bilan yaqin hamkorlik aloqalari oʻrnatish, oʻquv jarayoniga xalqaro taʼlim standartlariga asoslangan ilgʻor pedagogik texnologiyalar, oʻquv dasturlari va oʻquv-uslubiy materiallarini keng joriy qilish, oʻquv-pedagogik faoliyatga, master-klasslar oʻtkazishga, malaka oshirish kurslariga xorijiy hamkor taʼlim muassasalaridan yuqori malakali oʻqituvchilar va olimlarni faol jalb qilish, ularning bazasida tizimli asosda respublikamiz oliy taʼlim muassasalari magistrant, yosh oʻqituvchi va ilmiy xodimlarining stajirovka oʻtashlarini, professor-oʻqituvchilarni qayta tayyorlash va malakasini oshirishni tashkil qilish maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti xorijiy OTMlar bilan hamkorlikda faol ish olib bormoqda. Joriy yilning 11-12-mart kunlari Andijon davlat tibbiyot instituti asosiy oʻquv bazasiga Koreya davlat transport universitetining rektori, professor Joonhoon Park, Xalqaro almashinuv markazi dekani, professor Dong Min Shin, Kompyuter va axborot markazi dekani. professor JeongWon Kang, universitet professori Ryum Duck Oh tashrif buyurdi va Andijon davlat tibbiyot instituti qoshida “Parameditsina” yoʻnalishi boʻyicha qoʻshma taʼlim dasturi asosida fakultet ochish boʻyicha tantanali memorandum imzolash marosimi oʻtkazildi.
Ikki hamkor OTMlar oʻrtasida imzolangan memorandum, nafaqat qoʻshma taʼlim balki tibbiyotning biotexnologiya yoʻnalishini hamkorlik doirasida rivojlantirish, ikki davlat oʻrtasida ilmiy tadqiqot ishlarini olib borish, talaba va institut professor oʻqituvchilarini malaka oshirish almashinuv loyihalarini oʻz ichiga oldi.

MEMORANDUM SIGNED WITH KOREAN STATE UNIVERSITY OF TRANSPORT – Andijan State Medical Institute
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures for the further development of the higher education system”, each higher education institution should establish close cooperation with the leading scientific and educational institutions of the world. -pedagogical activities, master classes, advanced training courses, internships for masters, young teachers and researchers of higher educational institutions of the republic on a systematic basis. Andijan State Medical Institute is actively working with foreign universities to organize retraining and advanced training of the teaching staff. On March 11-12, the Rector of the Korea State University of Railway Transport, Professor Junhun Pak, Dean of the International Exchange Center, Professor Dong Min Shin, Dean of the Computer Information Center visited Andijan State Medical Institute. The ceremony was attended by Professor Jungwon Kang and Professor Ryum Dak Oh, who signed a memorandum of understanding to open a faculty at Andijan State Medical Institute based on a joint program in the field of paramedicine.
The memorandum signed between the two partner high educational institutions provides not only joint education, but also the development of biotechnology within the framework of cooperation, scientific research between the two countries, the exchange of students and teachers.