MAʼNAVIYAT KENGASHINING NAVBATDAGI YIGʻILISHI TYUTORLARNING FAODLIYATIGA BAGʻISHLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
MAʼNAVIYAT KENGASHINING NAVBATDAGI YIGʻILISHI TYUTORLARNING FAODLIYATIGA BAGʻISHLANDI
20:29 16.03.2022
Tyutorlik lavozimi joriy etilgach, talaba qalbiga yana bir yoʻl ochildi. Boisi talabalarning iqtidorini aniqlash, ular bilan individual ishlash, yashash sharoitlari va muammolarini oʻrganishda tyutorlarning faoliyati samara bermoqda.
Andijon davlat tibbiyot institutida ham mazkur tizimda bir qator ishlar amalga oshirilmoqda. Izlanuvchan va tashabbuskor talabalar bilan birga, ehtiyojmand, oʻzlashtirishi past yoshlarga ham alohida eʼtibor qaratilmoqda. Ularga maʼnaviy, psixologik, moddiy yordam berilmoqda.
Bugun oʻtkazilgan Maʼanviyat kengashining navbatdagi yigʻilishida ham tyutorlarning faoliyati oʻrganildi. Yigʻilishda institut rektori M.Madazimov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviy-maʼrifiy masalalar boʻyicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov, Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens nazorat tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi S.Asqarov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi A.Abduhalimov, fakultetlarning dekan oʻrinbosarlari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha masʼullar va tyutorlar ishtirok etdi.
Yigʻilish davomida  soʻz olganlar Davlatimiz rahbari raisligida xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash tizimini yangi bosqichga koʻtarish va ayollarning jamiyatdagi oʻrnini yanada yuksaltirish va mustahkamlash, shuningdek, ularning ijtimoiy himoyasini kuchaytirish, oilaviy zoʻravonlikning oldini olish, gender tenglikni qaror toptirishga qaratilgan muhim chora-tadbirlar yuzasidan hamda Oliy oʻquv yurtlari talabalari bandligini taʼminlash boʻyicha ustuvor vazifalarga bagʻishlangan videoselektor yigʻilishlarida berilgan topshiriqlar, yoshlar oʻrtasida ijtimoiy-maʼnaviy muhitni yanada mustahkamlash, talabalarni koʻrik-tanlovlar, madaniy-maʼrifiy tadbirlarga jalb etish, ularning kamchilik va muammolarini oʻrganish, yoshlarning salbiy illatlar taʼsiriga tushib qolmasliklari, boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, salomlashish, kiyinish odob-ahloq normalariga rioya etish kabi mavzularga toʻxtaldilar.

Skip to content THE NEXT MEETING OF THE COUNCIL DEDICATED TO THE WORK OF TUTORS – Andijan State Medical Institute
THE NEXT MEETING OF THE COUNCIL DEDICATED TO THE WORK OF TUTORS
20:29 16.03.2022
With the introduction of the position of tutors, another opportunity was created for the student to get help. This is because tutors are effective in identifying students’ talents, working with them individually, and studying their living conditions and problems.
Andijan State Medical Institute is also working on this system. In addition to inquisitive and enterprising students, special attention is paid to needy and underachieving students . They are provided with spiritual, psychological and material support.
The activities of tutors were also studied at the regular meeting of the Spirituality Council held today. The meeting was attended by the rector of the institute M.Madazimov, acting vice-rector for Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment S.Salohiddinov, Head of the Department for Combating Corruption and Compliance Control S.Askarov, Head of the Department for Youth Affairs, Spirituality and Enlightenment A.Abduhalimov, Deputy Deans of the faculties, officials in charge of spiritual and educational work and tutors.
The participants spoke about the implementation of important measures to raise the system of support for women to a new level and further enhance and strengthen the role of women in society, as well as strengthen their social protection, prevent domestic violence and gender equality, which was mentioned in the video conference chaired by the President of our republic. In addition, they dwelled on the tasks given in the video conference on the priorities of employment of university students, to further strengthen the socio-spiritual environment among young people, to involve students in competitions, cultural and educational activities, to study their shortcomings and problems, to prevent young people from being affected by negative influences. They focused on the meaningful organization of the students’ time and following the dress code.
To date, tutors who have shown courage and initiative throughout their careers have been recognized.