FTIZIATRIYA VA PULMONOLOGIYA KAFERASIDA NAVBATDAGI TALABALAR ILMIY AMALIY ANJUMANI OʻTKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
FTIZIATRIYA VA PULMONOLOGIYA KAFERASIDA NAVBATDAGI TALABALAR ILMIY AMALIY ANJUMANI OʻTKAZILDI
21:57 24.03.2022
«Ftiziatriyada rentgenologik sindromlar» deb nomlangan mazkur anjumanda Davolash fakulteti talabalari oʻzlari tayyorlagan taqdimotlari bilan faol ishtirok etdi.
Bunda talabalar tuberkulyoz kasalligining turli shakllarida rentgenologik tekshiruvlarning ahamiyati, zamonaviy tekshirish usullari va qiyosiy tashxisot oʻtkazishda ushbu tekshiruv usulining mohiyatini keng yoritib berdilar.
Shuningdek, kafedraning professor-oʻqituvchilari tomonidan qoʻshimcha ravishda talabalarga xalqasimon va dumaloq soya sindromi bilan kechuvchi oʻpka kasalliklari haqida batafsil maʼlumot berildi.

REGULAR STUDENT SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE WAS HELD AT THE DEPARTMENT OF PHTHISIOLOGY AND PULMONOLOGY – Andijan State Medical Institute
REGULAR STUDENT SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE WAS HELD AT THE DEPARTMENT OF PHTHISIOLOGY AND PULMONOLOGY
21:57 24.03.2022
The students of the Faculty of General Medicine took part in the conference entitled “X-ray syndromes in phthisiology” with their reports.
During the conference, the students explained the importance of X-ray examinations in various forms of tuberculosis, modern methods of examination and the importance of this method in comparative diagnostics.
In addition, teachers of the department provided students with detailed information about lung diseases associated with ring-shaped and round shadow syndrome.