Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Qoraqalpogʻiston Respublikasiga tashriflari davomida berilgan topshiriqlar ijrosi boʻyicha Andijon Davlat tibbiyot institutining 6 nafar malakali mutaxassislari Kegeyli tumani aholisiga ixtisoslashgan tibbiy xizmat koʻrsatishmoqda. 74000 nafar tuman aholisining 7200 nafari 3-guruhdagi va 8100 nafari 4-guruhdagi bemorlarni tashkil qiladi. 69-Oilaviy poliklinikada oʻtkazilgan tadbir davomida 3-4-guruhdagi 135 nafar aholi chuqurlashtirilgan tibbiy-koʻrikdan oʻtkazilib, ularning 6 nafari davolanish uchun tuman shifoxonasiga yotqizildi.
Shuningdek, bir nafar bemorda «oʻtkir qorin» sindromi bilan operativ davo oʻtkazildi hamda bir nafar bemor plastik jarrohlik amaliyoti, bir nafar bemor «Koʻkrak qafasi deformatsiyasi» tashxisi bilan rekonstruktiv amaliyot uchun, 2 nafar bemor bolalar esa jarrohlik amaliyoti uchun yotqizildi.

In order to fulfill the tasks given by the President of the Republic of Uzbekistan during his visit to Karakalpakstan, 6 specialists from Andijan State Medical Institute provide specialized medical care to the population of the Kegeyli region.
Among the 74,000 people of the district, 7,200 are patients with group 3 disabilities and 8,100 are patients with group 4. In the 69 family polyclinic where the event is held, 135 citizens with 3-4 disability groups underwent a comprehensive medical examination and 6 patients were sent for treatment to the regional hospital, and 1 patient was operated on with a diagnosis of “acute abdomen”. 1 patient was scheduled for plastic surgery, one for reconstructive surgery with “Chest deformity”, 2 children for surgery. The medical examination by the staff of the Institute continues.