Yomgʻirli kunlar tin olib, quyosh ham oʻz tarovatini baxsh etmoqda. Mana shunday zavqli kunlarda andijonliklar “Yangi Andijon”da boʻlib oʻtayotgan bahor sayliga oshiqdilar. Mazkur tadbirda Andijon davlat tibbiyot instituti jamoasi ham munosib ishtirok etdi.
Bayramona bezatilgan dasturxon atrofida institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, dekanlar va ularning oʻrinbosarlari, boʻlim boshliqlari, tyutorlar, professor-oʻqituvchilar, faol talabalar jam boʻldilar. Yurtga tinchlik, sihat-salomatlik, fayz-u baraka, moʻl hosillik, yoshlarimizga ulkan zafarlar tilab duolar qilindi. Bir piyola joy ustida dildan suhbat qurildi.
Viloyat hokimi Shuhratbek Abdurahmonov bayram tadbirimizga tashrif buyurdi. Iqtidorli talabalar ijrosida bahoriy taronalar yangradi. Yallalar, oʻlanlar, laparlar kuylandi. Ayniqsa, “Andijon polkasi” raqsi barchaga manzur boʻldi. “Yosh gitarachilar” jamoasining goʻzal qoʻshiqlari barchani davraga chorladi.
Bayram dasturining yana bir eʼtiborli jihati, saylga kelgan barchaga bahoriy taomlar ulashildi. Saylda xalqimiz xavfsizligi, salomatligi va ozodaligiga kamarbasta boʻlayotgan xizmatchilarga mehmondoʻstlik koʻrsatildi.
Bahoriy goʻzallikdan yanada chiroy ochgan “Yangi Andijon” hamma-hammaga quvonch baxsh etmoqda. Andijonliklarning qalbida hamisha bahor va Navroʻz ayyomi nishonlanmoqda.

SPRING FESTIVITIES IN “NEW ANDIJAN”
Rainy days are gone and the sun is shining. On such happy days, the people of Andijan rushed to the spring festivities in New Andijan. The team of Andijan State Medical Institute also took part in the event.
Rector of the institute M.Madazimov, vice-rectors, deans and their deputies, heads of departments, tutors, professors-teachers, active students gathered around the festively decorated table. Prayers were wished to the country for peace, health, prosperity, abundance, and great victories for our youth. A heart-to-heart conversation took place.
Hokim of the region Shuhratbek Abdurahmanov visited our festive event. Spring songs were performed by talented students. The “Andijan polka” dance was especially popular. The beautiful songs of the “Young Guitarists” invited everyone to the circle.
Another highlight of the holiday program was the distribution of spring meals to everyone who came to the festival. Hospitality was shown to the employees who care about the safety, health and cleanliness of our people.
New Andijan, which is more beautiful, brings joy to everyone. The people of Andijan always celebrate spring and Navruz.