NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIGʻILISHI TAʼLIM SIFATI SAMARADORLIGIGA BAGʻISHLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
NAVBATDAGI ILMIY KENGASH YIGʻILISHI TAʼLIM SIFATI SAMARADORLIGIGA BAGʻISHLANDI
19:15 01.04.2022
Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari, kafedra mudirlari, boʻlim boshliqlari ishtirok etdi.
Xabaringiz bor, ushbu hafta mobaynida Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi taʼlim sifatini nazorat qilish inspeksiyasining ishchi guruhi Andijon davlat tibbiyot institutida boʻldi. Unda ishchi guruh tomonidan institutimizda taʼlim sohasida olib borilayotgan islohotlar, muassasamizning milliy va xalqaro reytingdagi oʻrni, professor-oʻqituvchilarning ilmiy salohiyati, taʼlim sifatini rivojlantirish borasida suhbatlar oʻtkazildi.
Yigʻilish avvalida mart oyi davomida yuqori natijalarga erishgan xodimlar va iqtidorli talabalar va ularning ota-onalari ragʻbatlantirildi.
Soʻngra kun tartibidagi masalalar koʻrib chiqildi. Institutda talabalarning davomati va ularning darslardagi faolligi, professor-oʻqituvchilar, yoshlar oʻrtasida korrupsiya holatlariga yoʻl qoʻymaslik, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirining “Tibbiyot xodimlarining odob-ahloq Kodeksini tasdiqlash haqida”gi buyrugʻida belgilab berilgan tartib-qoidalar, darslarda yangi oʻquv metodikalarini qoʻllash, yangi texnologiyalardan foydalanish kabi mavzularda soʻz bordi.

The rector of the institute M.Madazimov, vice-rectors, deans of faculties, heads of departments took part in it.
As you know, this week the working group of the Inspectorate for Quality Control in Education under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan visited Andijan State Medical Institute. The working group discussed the reforms in the field of education at our institute, the role of our institution in the national and international rankings, the scientific potential of professors and teachers, the development of the quality of education.
At the beginning of the meeting, employees who have achieved high results, gifted students and their parents were encouraged.
Then the issues on the agenda were considered. Attendance of students at the institute and their activity in classes, prevention of corruption among staff and youth, prevention of crime and delinquency as well as the order of the Minister of Health of the Republic of Uzbekistan “On approval of the Code of Ethics of Medical Workers”, the use of new teaching methods in the classroom, the use of new technologies were discussed during the meeting.