Andijon viloyatiga biriktirilgan Qoraqalpogʻiston Respublikasining Kegeyli tumani bugun oʻzgacha qiyofa kasb etmoqda. Yangilanishlarga oʻz xissasini qoʻshayotgan Andijon davlat tibbiyot instituti mutaxassislari tomonidan aholiga sifatli tibbiy xizmat koʻrsatildi. Institutimiz rektori M.Madazimov boshchiligida professor-oʻqituvchilar va bir qator talabalarimiz ham bugun Kegeyli tumani yoshlar forumida ishtirok etdi.
Forum doirasida oʻtgan turli sport tadbirlarida, koʻrik-tanlovlarda respublikamiz yoshlari munosib qatnashib, oʻz iqtidorlarini namoyish etishdi. “Open air” avvalida Andijon viloyati hokimi kubogi sovrindorlari munosib taqdirlandi. Taqdirlash marosimida Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov hamda Joʻqorgʻi Kengesi Raisi Murat Kamolovlar yoshlarni qutladi.
Taqdirlash marosimidan soʻng tashkillangan gala-konsert barcha yoshlarga xursandchilik baxsh etdi. Ular estrada xonandalariga joʻr boʻlib qoʻshiqlar kuylashdi, shoʻx kuylarga raqsga tushishdi. Forum chinakam doʻstlik bayramiga aylandi.

YOUTH FORUM IN KEGEYLI DISTRICT
Kegeyli district of the Republic of Karakalpakstan, attached to the Andijan region, has a unique look. Specialists of Andijan State Medical Institute, who are contributing to the modernization, provided quality medical services to the population. Today, under the leadership of the rector of our institute M.Madazimov, teachers, professors and a number of our students also took part in the Youth Forum in Kegeyli district.
The youth of our republic took part in various sports events and competitions within the framework of the Forum and demonstrated their talents. At the beginning of the “Open Air”, the winners of the Andijan Region Hokim Cup were awarded. Hokim (governor) of Andijan region Shuhratbek Abdurahmanov and Chairman of the Jo’qorg’i Kengesi Murat Kamolov congratulated the youth during the awarding ceremony.
The gala concert, which took place after the awarding ceremony, brought joy to all young people. They sang and danced to the songs of pop singers. The forum has become a real holiday of friendship.