REKTOR KUBOGI “QOʻSHCHI” JAMOASIGA NASIB ETDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Boʻsh vaqtlarida turli sport oʻyinlarini oʻynab turadigan marhamatlik yoshlar bugun Erkin Vohidov nomidagi shaxmat maktabida jam boʻldilar. Boisi maktabda mahallalardagi uyushmagan yoshlar oʻrtasida tashkil etilgan “Andijon davlat tibbiyot instituti rektori kubogi uchun” voleybol sport turi boʻyicha musobaqada bellashdilar.
Musobaqada Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov soʻz olib, institutga Marhamat tumani biriktirilganligi, marhamatlik yoshlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlashga institut jamoasi tayyor ekanligini alohida taʼkidlab oʻtdi.
Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbus doirasida o’tkazilgan oʻyinda 8 ta jamoa: “Doʻstlik”, “Qushchi”, “Alitepa”, “Shoʻrqaqir”, “Ershi”, “Birlik”, “Yuqori rovvot”, “Paxtakor” MFYning yoshlari ishtirok etdi. Jarayonlarni maktabning yetakchi mutaxassislari kuzatib, baholab bordilar.
Chapdastlik va zukkolikni talab etgan oʻyin yigitlarni murosasiz kurashga chorladi. Barcha jamoa aʼzolari gʻoliblik uchun astoydil harakat qildilar.
Yakuniy natijalarga koʻra, 1-oʻrin “Qoʻshchi” jamoasiga, 2-oʻrin “Paxtakor” jamoasiga, 3-o’rin esa “Yuqori rovvot” jamoasiga nasib etdi. Gʻoliblar institutning diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandi.

The young people, who play various sports in their spare time, gathered today at the Erkin Vahidov Chess School. The school competed in a volleyball competition for the Andijan State Medical Institute Rector’s Cup among unorganized youth in the neighborhood.
Acting Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs took part in the competition. S.Salohiddinov noted that Marhamat district was attached to the institute and the staff of the institute was ready to support the youth.
8 teams: “Dustlik”, “Koshchi”, “Alitepa”, “Shurqaqir”, “Ershi”, “Birlik”, “Yukori rovvot”, “Pakhtakor” took part in the game. The process of the game were monitored and evaluated by the school’s leading experts.
The game, which required agility and ingenuity, encouraged the young men to fight uncompromisingly. All members of the teams played hard to win.
According to the final results, the 1st place was given to “Koshchi”, the 2nd place to “Pakhtakor” and the 3rd place to “Yukori rovvot” teams. The winners were awarded with diplomas and souvenirs of the institute.