IJARADA YASHOVCHI QIZLAR BILAN SUHBAT – Andijon davlat tibbiyot instituti
Ijarada yashovchi talabalardan doimo boxabar bo‘lish va ularning yashash sharoitlarini o‘rganish kun tartibidagi masalalardan biri bo‘lmoqda. Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov, Stomatologiya fakulteti dekani o‘rinbosari X.Mahmudov va fakultet tyutorlari 102-,306-,310-guruh talabalarining ijara xonadonlarida bo‘ldilar.
Talaba-qizlar bilan suhbat davomida yashash sharoitlaridagi imkoniyatlari, dars tayyorlashlari uchun qulayliklar, bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishlari o‘rganildi. Xonadonda odob-ahloq qoidalari, tozalikka rioya qilishlari alohida ta’kidlab o‘tildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida xonadon egasi bilan ham suhbatlashilib, qizlarga sharoit yaratish va ularning nazorati bo‘yicha institut bilan hamkorlikda ish olib borishlari taklifi bildirildi.

The control of students living in apartments is the main item on the agenda of the institute staff. pro-rector on Youth affairs, spirituality and education S. Salakhiddinov, deputy dean of the Dental Faculty Kh. Makhmudov and tutors of the faculty visited students of 102-,306-,310-groups living in apartments.
During the visit, they got acquainted with the conditions created for students, amenities and meaningful organization of leisure. They also drew attention to the condition of the rooms, held conversations about morality.
In addition, they had a conversation with the owners of the apartments and offered them to cooperate.