MUYASSAR AHUNOVAGA BAG‘ISHLANGAN XOTIRA TADBIRI BO‘LIB O‘TDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Inson umri yillar bilan emas, yaxshi ishlari va fazilatlari bilan qadrlanadi. Muyassar Ahunova ham Andijon davlat tibbiyot institutining jonkuyar ustozlaridan bo‘lgan. 1990-yildan to umrining oxirigacha bo’lgan faoliyati davomida O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasining katta o‘qituvchisi sifatida talabalarga bilim berdi. Shu bilan bir qatorda Davolash fakultetining dekan o‘rinbosari, ma’naviyat-ma’rifat bo‘limi boshlig‘i, Xotin-qizlar kengashi a’zosi, o‘quv ishlari bo‘yicha mas’ul, nazorat komissiyasining a’zosi, viloyat targ‘ibot guruhining faoli sifatida jamoat ishlarida tashabbuskor bo‘ldi.
Xotirlash tadbirida O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektor v.v.b. S.Salohiddinov, Umumiy jarrohlik kafedrasi professori X.Musashayxov, IKP kafedrasi mudiri R.Yo‘ldoshev, O‘zbek tili va adabiyoti, tillar kafedrasi katta o‘qituvchisi M.Qo‘ziboyeva, Andijon davlat universitetining O‘zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti G.Qobiljonova, Andijon mashinasozlik institutining Ijtimoiy fanlar kafedrasi dotsenti O.Po‘latova hamda ustozning yaqin qarindoshlari ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar M.Ahunovaning hayoti va faoliyati, vazifasiga sitqidildan yondashishi, fidoiy ustoz bo‘lganligini chuqur hurmat bilan yodga oldilar.

A MEMORIAL EVENT DEDICATED TO MUYASSAR AHUNOVA WAS HELD – Andijan State Medical Institute
Human life is valued not by years, but by good deeds and virtues. Muyassar Ahunova was also a passionate teacher of Andijan State Medical Institute. During her career from 1984 to 1988, she taught students as a senior lecturer at the Department of Uzbek Language and Literature. In addition, she worked as Deputy Dean of the Faculty of Medicine, Head of the Department of Spirituality and Enlightenment, a member of the Women’s Council, responsible for educational work, a member of the Supervision Commission, an activist of the regional advocacy group and also took the initiative in public affairs.
The event was attended by Vice-Rector for Academic Affairs B.Abdullajonov, Acting Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs. S.Salohiddinov, Professor of the Department of General Surgery H.Musashaykhov, Head of the Department of PID R.Yuldashev, Senior Lecturer of the Department of Uzbek Language and Literature M.Kuziboyeva, Psychologist O.Arzikulov, Associate Professor of Uzbek Linguistics of Andijan State University G. Kobiljanova, Associate Professor of Social Sciences of Andijan Institute of Mechanical Engineering O. Pulatova and close relatives of the teacher.
Speakers at the event recalled with deep respect the life and work of M. Ahunova, her sincere approach to her duties, and her devotion to her work.