YOSHLAR O’RTASIDA JINOYATCHILIK VA HUQUQBUZARLIKLARNING OLDINI OLISH MAQSADIDA VILOYAT ICHKI ISHLAR BOSHQARMASI TOMONIDAN OCHIQ MULOQOT O’TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
YOSHLAR O’RTASIDA JINOYATCHILIK VA HUQUQBUZARLIKLARNING OLDINI OLISH MAQSADIDA VILOYAT ICHKI ISHLAR BOSHQARMASI TOMONIDAN OCHIQ MULOQOT O’TKAZILDI
16:05 16.04.2022
Andijon davlat universitetining katta majlislar zalida Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi A. Rahmatullayev ishtirokida Andijon viloyatidagi mavjud OTMlarning talabalari bilan Jinoyat va huquqbuzarliklarning oldini olish maqsadida ochiq muloqot oʻtkazildi.
Unda viloyatimiz OTM jamoasi qatorida Andijon davlat tibbiyot instituti rekktori M.Madazimov, prorektorlar, professor-o’qituvchilar hamda talabalar ishtirok etdi.
Muloqot davomida ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi talabalar bilan 2021-2022-yillar davomida viloyatda yoshlar tomonidan sodir etilgan jinoyatlar va huquqbuzarliklar yuzasidan atroflicha maʼlumotlar berildi va ularni oldini olishga qaratilgan chora-tadbirlar yuzasidan fikr almashildi.
Ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi talaba-yoshlarning qiziqtirgan savollariga hayotiy misollar bilan javob berdi.
Shuningdek, huquqbuzarlikning oldini olish boʻyicha viloyatdagi 8 ta OTM rektor va direktorlari bilan hamkorlik memorandumi ham imzolandi.
Viloyatda huquqiy targʻibotlarda faol ishtirok etgan 15 nafar talaba-yoshlar qatorida institutimizning ikki nafar talabasi – Stomatologiya fakultetining 5-bosqich talabasi A.Yo’ldoshev hamda Kasbiy ta’lim yo’nalishining 6-bosqich talabasi D.Zaynobiddinovaga ham boshqarma boshligʻi tomonidan estalik qoʻl soatlari hamda tashakkurnomalar topshirildi.
Mazkur ochiq muloqot institutimizning Ilmiy kengashlar zalida ham onlayn tarzda o’tkazildi. Unda ham bo’lim boshliqlari, dekanlar, ularning o’rinbosarlari, professor-o’qituvchilar va talabalar ishtirok etdi.

In the assembly hall of Andijan State University there was held an open dialogue with the participation of the head of the Department of Internal Affairs of Andijan region A. Rakhmatullayev and students of existing universities in Andijan region to prevent crime and delinquency.
Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov, vice-rectors, professors and students took part in it.
During the meeting, the head of the Department of Internal Affairs provided students with detailed information on crimes and offenses committed by young people in the region in 2021-2022 and exchanged views on measures to prevent them.
The head of the Department of Internal Affairs answered the questions of students with real-life examples.
A memorandum of cooperation was also signed with the rectors and directors of 8 universities in the region to prevent crime.
Among the 15 students who took an active part in legal advocacy in the region, two students of our institute – a 5th year student of the Faculty of Dentistry A. Yuldashev and a 6th year student of the direction of Professional Education D. Zaynobiddinova also received memorable watches and letters of appreciation from the head of the department.
The open dialogue was also held online in the Conference hall of our institute. It was also attended by heads of departments, deans, their deputies, teachers, professors and students.