Ona tabiat bizni yaxshi ko‘radi, risq-ro‘z beradi. Biz esa uni yanada gullab-yashnashiga, go‘zalligiga chiroy qo‘shishga bel bog‘laymiz.
Prezidentimiz tomonidan “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida yiliga 200 million tup daraxt va buta ko‘chatlarini ekish orqali shaharlardagi yashil maydonlarni amaldagi 8 foizdan 30 foizga oshirish reja qilingan. Mana shunday xayrli ishlarga Andijon davlat tibbiyot instituti jamoasi ham o‘z xissasini qo‘shmoqda.
Mavsum boshidan buyon institut hovlisiga 2 mingdan ziyod gullar, 100 tupdan ziyod turli mevali daraxtlar ekildi. Institut issiqxonasiga esa 3 mingdan ziyod poliz ekinlari ekildi va hozirda ular bo‘y cho‘zib, gullash arafasida.
Mazkur tadbirda ishchi-xodimlar qatorida ko‘ngilli bo‘lgan professor-o‘qituvchilar va talabalar ham ishtirok etib borishmoqda.

Mother Nature loves us and takes care of us. And we are determined to make it more prosperous and beautiful.
As part of the national project “Green Space”, put forward by our President, it is planned to increase the green space in cities from 8% to 30% by planting 200 million trees and shrubs each year. The team of Andijan State Medical Institute also contributes to such good deeds.
Since the beginning of the season, more than 2,000 flowers and more than 100 different fruit trees have been planted in the yard of the institute. More than 3,000 melons and watermelons have been planted in the institute’s greenhouse and are now about to bloom.