Zahiriddin Muhammad Bobur nomidagi axborot-kutubxona markaziga viloyatimizning barcha ijod ahli va kitobsevarlar jam bo‘ldi. Boisi “Kitob moziy darakchisi, bugungi kun tarbiyachisi va murabbiysidir” mavzusidagi kitobxonlik haftaligiga start berildi.
Unda markaz direktori G.Ismailova, viloyat Yozuvchilar uyushmasi rahbari X.Qo‘chqarova hamda Andijon davlat tibbiyot instituti Davolash fakulteti dekani o‘rinbosari M.O‘lmasov, psixolog O‘.Arziqulov, tyutor M.Mamajonova hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbirda so‘z olganlar markaz faoliyati to‘g‘risida ma’lumot berdilar. Shuningdek, haftalik doirasida turli madaniy-ko‘ngilochar tadbirlar o‘tkazilishi va yangi adabiyotlar bilan tanishish imkoniyati bo‘lishini ta’kidladilar.

The Information and Library Center named after Zahiriddin Muhammad Babur is a home for all creative people and book lovers in the region. The reason for this is that the week of book lovers has been launched on the topic “The book is a friend, teacher and educator”.
It was attended by the director of the center G.Ismailova, the chairman of the regional Union of Writers Kh.Kuchkarova and the deputy dean of the faculty of General Medicine of Andijan State Medical Institute M.Olmasov, psychologist U.Arzikulov, tutor M.Mamajonova and students.
Speakers at the event spoke about the activities of the center. They also noted that during the week there will be various cultural and entertainment events and the opportunity to get acquainted with new literature.