“SHUKRONALIK TADBIRI” HUSHMUOMALALIK MADANIYATIGA BAG‘ISHLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutining barcha o‘quv binolarida ertalabki “Shukronalik tadbir”lari o‘tkazildi. Unda fakultetlarning dekan o‘rinbosarlari, xodimlari, professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida O‘zbekiston Respublikasining Davlat Madhiyasi yangradi. So‘ng professor-o‘qituvchilar talabalarga o‘tgan haftada yurtimizda va dunyoda sodir bo‘lgan xabarlar to‘g‘risida qisqacha ma’lumot berdilar.
Fakultet dekani o‘rinbosarlari esa institutning ichki tartib-qoidalari, hushmuomalalik, kiyinish madaniyati, odob-ahloq qoidalari, darslarda faool ishtirok etish borasida yana bir eslatib o‘tdilar.

“THANKSGIVING EVENT” DEDICATED TO THE CULTURE OF COMMUNICATION – Andijan State Medical Institute
A “Thanksgiving event” was held in all educational buildings of Andijan State Medical Institute. It was attended by students, deputy deans and professorial-teaching staff of the faculties.
The event began with the National Anthem of the Republic of Uzbekistan. The teachers then briefed the students on what had happened in our country and around the world over the past week.
The vice-deans of the faculties also spoke about the internal rules of the institute, politeness, dress code, etiquette and active participation in classes.