Ba’zan yoshlarning hech bir sababalarsiz, shunchaki gap-so‘zlar tufayli shirin oilalarini barbod etayotgan bir paytda otaxon va onaxonlarimizning ahil oila qo‘rg‘onlari barcha uchun o‘rnak bo‘la oladi. “Yangi O‘zbekistonning ibratli oilasi” loyihasi doirasida Andijon davlat tibbiyot instituti Patalogik fiziologiya kafedrasi dotsenti Qahramon Chartakov hamda Gospital terapiya va endokrinologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi Halima Chartakovalarning oilasida uchrashuv o‘tkazildi. Unda Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi G.Xolmatova, Stomatologiya fakulteti dekani o‘rinbosari X.Mahmudov, tyutor S.Tadjbibayeva ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida ustozlar ibratli hayot yo‘llari, samarali mehnat faoliyatlari borasida so‘zlab berdilar. Ahil oila bo‘lib yashash sirlari, er-xotin munosabatlari, farzand tarbiyasida nimalarga ahamiyat qaratish lozimligi haqida o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.
15-may – Xalqaro oila kuni munosabati bilan o‘tkazilayotgan bunday tadbirlar yoshlarimizni oila va hayotda o‘z o‘rnilarini topishlariga xizmat qiladi.

At a time when young people are destroying their lovely families for no apparent reason, the friendly family fortresses of our fathers and mothers can be example for everyone. As part of the “Exemplary Family of New Uzbekistan” project, a meeting was held with the family of Associate Professor of the Department of Pathological Physiology of Andijan State Medical Institute Kakhramon Chartakov and Senior Lecturer of the Department of Hospital Therapy and Endocrinology Halima Chartakova. It was attended by the Chairman of the Women’s Council Kholmatova G., Deputy Dean of the Faculty of Dentistry Makhmudov Kh. and tutor Tadjibaeva S.
During the meeting, the teachers spoke about their exemplary life and fruitful work. They shared their secrets of family life and what should be paid attention to when raising a child.
May 15 – The celebration of the International Day of the Family helps young people find their place in the family and life.