Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Farmatsiya yo‘nalishining 1-,2-,3-bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Unda prorektorlar, dekanlar, ularning o‘rinbosarlari, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat-ma’rifat, ilmiy bo‘lim rahbarlari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida talabalarga farmatsevtik korxonalar bilan hamkorlik aloqalari olib borilayotgani, u yerda talabalarimiz amaliy jarayonlarda ishtirok etish imkoniyati mavjudligi, kuchli ta’sir qiluvchi dori vositalarini sotish va olish vaqtida ehtiyot bo‘lish, mutaxassislar maslahati bilan faoliyat yuritish, salbiy illatlar ta’siriga tushib qolmaslik, bo‘sh vaqtlarni mazmunli tashkil etish, institutning ichki tartib-qoidalariga amal qilish kabi mavzularda so‘z bordi.
Shuningdek, talabalar tomonidan magistratura mutaxassisliklari, to‘garaklarda va konferensiyalarda qatnashish tartiblari haqidagi savollar berildi. Rektor va mutassaddi rahbarlar mazkur savollarga batafsil javob berdilar.

RECTOR’S MEETING WITH YOUNG PHARMACIST
The Rector of Andijan State Medical Institute M.Madazimov met with the 1st, 2nd and 3rd year students of Pharmacy direction. It was attended by pro-rectors, deans, their deputies, heads of departments for youth affairs, spirituality and education.
During the meeting, students learned about cooperation with pharmaceutical companies, where our students have the opportunity to participate in practical processes, be careful during selling and receiving potent drugs, act on the advice of specialists, and not be exposed to adverse consequences , meaningful organization of leisure time, compliance with the internal regulations of the institute.