3-UMUMTA’LIM MAKTABIDA “SO‘NGGI QO‘NG‘IROQ” YANGRADI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Bugun maktab bitiruvchilari uchun hayajonli va unutilmas kun. Ular “So‘nggi qo‘ng‘iroq” sadolari ostidla qadrdon ta’lim dargohi bilan hayrlashadilar.
Andijon davlat tibbiyot institutiga biriktirilgan shahrimizdagi 3-umumta’lim maktabida ham tadbir tashkil etildi. Unda maktab jamoasi qatori institut rektori M.Madazimov, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i A.Abduhalimov, fakultet dekani o‘rinbosarlari ishtirok etdi. Tadbirda so‘z olgan institut rektori bitiruvchilarga oq yo‘l tilab, kelajakda izlanishda charchamay, ulkan marralar sari olg‘a qadam tashlashlari, shifokor bo‘lishni niyat qilgan o‘g‘il-qizlar uchun barcha imkoniyatlar yetarli ekanligini alohida ta’kidlab o‘tdi. Shuningdek, eng faol bo‘lgan o‘qituvchi va o‘quvchilarga institutning esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
Bayram kuy-qo‘shiq va raqslar bilan fayzli. O‘quvchilar tayyorlagan konsert dasturlariga institiuning iqtidorli talabalari tomonidan “Andijon polkasi”, “Surxoncha” raqslari jo‘r bo‘ldi. Ayniqsa, “Yosh gitarachilar” guruhining sho‘x qo‘shiqlari barchani davraga chorladi. Ular tomonidan ijro etilgan “Hayr, maktabim” qo‘shig‘i tadbirning avj nuqtasiga aylandi. Quvonch ko‘z yoshlari bitiruvchilar va ularning ustozlarida aks etdi.

Today is an exciting and memorable day for high school graduates. They say goodbye to their beloved school under the sound of the “Last Bell”.
The event was also organized at the 3rd comprehensive school of Andijan attached to Andijan State Medical Institute. The rector of the institute M.Madazimov, the head of the department of work with Youth, spirituality and enlightenment A.Abdukhalimov, the deputy dean of the faculty took part in it. Speaking at the event, the rector of the institute wished the graduates a safe journey, emphasizing that there are all the opportunities for boys and girls who want to become doctors, to tirelessly move forward to great goals in the future. The most active teachers and students were also presented with souvenirs of the institute.
The holiday is full of songs and dances. Talented students of the institute danced “Andijan polka” and “Surkhancha” to the concert program prepared by the students. The young guitarists, in particular, sang a lot. Their song “Goodbye, my school” was the culmination of the event. Tears of joy were shed by the graduates and their teachers.