Andijon davlat tibbiyot institutida Oʻzbekiston Yozuvchilar va Jurnalistlari ijodiy uyushmasi aʼzosi, publitsist va xajvchi adib Vosit Ahmadning “Sinovli yillar” hamda “Shoʻrlikkina kitobim” nomli hamda rassom, yozuvchi, jurnalist Odiljon Nishonovning “Andijonim qalb gavharim” nomli kitiobining taqdimoti boʻlib oʻtdi.
Unda Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi viloyat boʻlimi rahbari M.Ortiqova, Teatr arboblari uyushmasi aʼzosi, dramaturg Ziyo Najmiy, Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi U.Egamberdiyeva, asar mualliflari, institut Stomatologiya fakulteti dekani oʻrinbosari X.Mahmudov, psixolog O’.Arziqulov hamda Axborot-resurs markazi xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida Vosit Ahmad va Odiljon Nishonovning hayoti va faoliyatlari, asarlari haqida talabalarga maʼlumot berildi. Ularning sheʼrlari, rasmlari va xajviyalaridan namunalar keltirildi. Asar mualliflari tomonidan institutimiz kitob fondiga mazkur kitoblar taqdim etildi.

Andijan State Medical Institute hosted a presentation of the book “Sinovli yillar” and “Shoʻrlikkina kitobim” ” by a member of the Creative Union of Writers and Journalists of Uzbekistan, publicist and comedian Vosit Ahmad, and the book “Andijonim qalb gavharim” by artist, writer and journalist Odiljon Nishanov.
The head of the regional branch of the Writers ‘Union of Uzbekistan M. Artikova, a member of the Union of Theater Workers, playwright Ziyo Najmiy, a member of the Writers’ Union of Uzbekistan U. Egamberdiyeva, the authors, the deputy dean of the Faculty of Dentistry H. Mahmudov, psychologist O. Arzikulov and the Information Resource Center staff attended.
During the event, students were informed about the life and work of Vosit Ahmad and Odiljon Nishanov. Samples of their poems, pictures and jokes were given. The authors of the work presented these books to the book fund of our institute.