ICHKILIKBOZLIK VA NARKOLOGIYA MAVZULARIDA MA’RUZALAR OLIB BORILDI
Barcha salbiy illatlarning ildizi beparvolikdan o‘sa boshlaydi. Yoshlar o‘rtasida spirtli ichimliklar, narkotik moddalarni iste’mol qilishning uchrab turishi haqiqat aslida. Ana shunday zararli illatlarning oldini olish, yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish maqsadida mazkur mavzularda ma’ruzalar olib borildi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov ochib berdi va “Giyohvandlikka qarshi kurashish oyligi” hamda “Yoshlar oyligi” doirasida turli tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar yaxshi samara berayotgani, talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ular nimalar bilan mashg‘ul bo‘layotganliklaridan boxabar bo‘lish barcha ustozlarning birinchi galdagi vazifalaridan biri ekanligini, yoshlarga esa o‘qib-izlanishlari uchun barcha sharoitlar yetarli, faqat bilim olishga bo’lgan ishtiyoqni orttirish kerakligi haqida fikr bildirib o‘tdi.
Shundan so‘ng  Psixiatriya va narkologiya kafedrasining katta o‘qituvchisi Abdurahmon Mirzoyev “Ichkilikbozlik kasalligi, kechishi, klinikasi, davosi” hamda Psixiatriya, narkologiya va tibbiy psixologiya kafedrasidan Mirzohid  Saliyev narkologiya mavzularida ma’ruzalar olib bordilar. Unda ichkilikbozlik va narkologiyaning sabablari, kasallikning  bosqichlari, inson salomatligi, ijtimoiy muhitiga ta’siri haqidagi ma’lumotlarga  alohida to‘xtalib o‘tildi.

LECTURES WERE DELIVERED ON ALCOHOLISM AND DRUG ADDICTION – Andijan State Medical Institute
Currently, among young people, the phenomena of alcoholism and drug addiction are increasingly common. In order to prevent such phenomena, as well as to promote a healthy lifestyle, lectures were organized.
The meeting was opened by pro-rector on Youth Affairs, Spirituality and Education S. Salakhiddinov and said that within the framework of the month “Giyohvandlikka qarshi kurashish oyligi” and “Yoshlar oyligi”, effective work is being carried out on the meaningful organization of youth leisure. He also emphasized that teachers should be aware of all the events of students, who, in turn, should make every effort to study well.
In addition, the senior lecturer of the Department of Psychiatry and Narcology Abdurakhmon Mirzoev delivered a lecture on the topic “Ichkilikbozlik kasalligi, kechishi, klinikasi, davosi”, and the teacher of the Department of Psychiatry, Narcology and Medical Psychology gave a lecture on “Dangers of drug addiction”