Iqtidorli va tashabbuskor talabalarimiz doimo e’tiborda. Yaxshi natijalarni qo‘lga kiritayotgan yoshlarimiz rag‘batlantirish barobarida yurtimizning qadimiy va navqiron shaharlariga sayohatlari ham tashkil etilmoqda. Jumladan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ichki turizm xizmatlarini diversifikatsiya qilishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida respublika oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlari o‘rtasida o‘tkazilgan “Student‘s Cup” musobaqasining viloyat bosqichida 2-o‘rinnni qo‘lga kiritgan “Shifokorlar” mini futbol jamoasi a’zolari hozirda Buxoro safarida.
Ular Buxoroning diqqatga sazovor joylarini ziyorat qilmoqdalar. Shahar ko‘chalarini aylanayotgan talabalarimiz milliy hunarmandchilik namunalariga ham guvoh bo‘lmoqdalar.
Sayohat davomida jamoamiz Buxoro davlat tibbiyot instituti jamoasi bilan mini futbol sport turi bo‘yicha o‘rtoqlik uchrashuvi hamda turli ko‘ngilochar tadbirlarda ishtirok etishlari ko‘zda tutilgan.

Our talented and striving students are always in focus. In addition to encouraging our young people to achieve good results, trips to the ancient and modern cities of our country are also organized. In particular, in order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On additional measures to diversify domestic tourism services” among students of higher educational institutions of the Republic the Members of the Shifokorlar mini-football team, which took the second place in the regional stage of the contest for Student’s Cup, are currently on a trip to Bukhara.
They are visiting the sights of Bukhara. As our students walk the streets of the city, they are watching samples of national handicrafts.
During the trip, our team will play a friendly match in mini-football with the team of Bukhara State Medical Institute and take part in various entertainment events.