Andijon davlat tibbiyot instituti qoshidagi akademik litseyida o‘qishga qabul qilish imtixonlari boshlandi. Mazkur imtixonlarni shaffof va adolatli o‘tishini ta’minlash maqsadida institut tomonidan maxsus komissiya biriktirilgan bo‘lib, jarayonlarda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor B.Abdullajonov hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish va Komplaens nazorat tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i S.Asqarov ishtirok etmoqda.
Ma’lumot o‘rnida aytish mumkinki, akademik litseyga 797 nafar abiturient xujjat topshirgan bo‘lib, 156 ta qabul kvotasi belgilangan. Imtixonlar esa 3 kun davomida 2 smenada olib boriladi.

Admission exams at the academic lyceum of Andijan State Medical Institute have begun. In order to ensure the transparent and fair passing of these examinations, a special commission was appointed by the institute, in which pro-rector on Academic Affairs B. Abdullajonov and Head of the Department of Anti-Corruption and Compliance Control System Management S. Askarov is participating.
For information, 797 applicants submitted documents to the academic lyceum, and 156 people were set admission quotas. Exams are held in 2 shifts of 3 days.