2022-yil 4-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishining 19-bayoni ijrosi bo‘yicha hamda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi nazorat rejasining 2.2. bandi ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot instituti rektorining 2022-yil 28-may kungi № 158 – T-sonli institutda “Qurilish otryadlari” ning faoliyat ko‘rsatishini ta’minlash to‘g‘risida”gi buyrug‘i ishlab chiqildi. Unga ko‘ra, qo‘shimcha daromadga muhtoj talabalarni aniqlash hamda “Qurilish otryadlari”da ishlash istagini bildirgan 20 nafar talabalarning ro‘yxati shakllantirildi va ular bilan mehnat shartnomalari tuzilib, 2 otryadga bo‘lingan holda ish faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
Talabalarning ish faoliyati davomida institut rahbariyati tomonidan ularga shart-sharoitlar yaratish maqsadida 2022-yil 1-avgust kungi № 420 — Sh sonli institutda tashkil etilgan “Qurilish otryadlari” da faoliyat olib borayotgan talabalarga yotoqxona, kiyim-kechak va ish haqqi to‘lash to‘g‘risida”gi bo‘yrug‘i ishlab chiqildi. Mazkur buyruq ijrosi yuzasidan talabalar ishlash davomida yotoqxonalar bilan ta’minlandi. Shuningdek, ularga institut budjetidan tashqari mablag‘lar hisobidan maxsus kiyim-kechaklar berildi. Oylik maoshlari ham ishchi-talabalarga o‘z vaqtida institut tomonidan to‘lab berilmoqda.

In order to fulfill the tasks of the protocol 19 of the meeting of the video selector, held on March 4, 2022 under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan and paragraph 2.2 of the control plan of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education, an order No.158 – T was issued by the rector of Andijan State Medical Institute dated May 28, 2022 “On the establishment of the work of “Construction teams” at the institute.”
According to it, a list of 20 students who expressed desire to work in the “Construction teams” was formed, employment contracts were concluded with them and labor activity began. The students were divided into 2 groups.
In order to create conditions for students during their work, the leadership of the institute issued order No.420 dated August 1, 2022 – “On payment for accommodation, clothing and wages for students working in the “Construction teams” created at the institute”. In connection with the implementation of this order, students were provided with hostels for the duration of their work. They were also given overalls at the expense of funds outside the budget of the institute. Monthly wages are also timely paid to working students by the institute.