Bugun “Bilimlar kuni”. Ta’tildan so’ng talabalar o’qish boshlanishini orziqib kutdilar, ayniqsa, talaba degan sharafli va mas’uliyatli nomga ega bo’lgan yoshlarni aytmaysizmi… Ularning quvonchi bir olam, chunki, ular endi Andijon davlat tibbiyot institutining talabalari bo’lishdi.
“Talabalikka bag’ishlov” ma’naviy-ma’rifiy tadbiri ham yuqori kayfiyatda o’tkazildi. O’zbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi yangradi. Viloyat hokimi Shuhratbek Abdurahmonov talabalarga jonli efirda bayram tabrigini yo’lladi, so’ngra institut rektori M.Madazimov barcha yoshlarni yangi o’quv yili bilan muborakbod etib, institutimizda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirdi va o’g’il-qizlarga omad tiladi.
Shuningdek, prorektorlar, professor-o’qituvchilar ham talabalikka qabul qilingan yoshlarni qizg’in qutladilar. Ayniqsa, ota-onalar va talabalar mazkur kunni yillab orzu qilishganini to’lqinlanib so’zladilar.Tadbir sho’x kuy-qo’shiqlar bilan yakunlandi.

Today is “Knowledge Day”. After the holidays, the students eagerly waited for the beginning of their studies, especially young people who now have the honorary and responsible title of a student … Their joy is immeasurable, because now they have become the students of Andijan State Medical Institute.
The spiritual and educational event “Initiation into Students” was also held in high spirits. The National Anthem of the Republic of Uzbekistan sounded. A video was shown with a festive congratulation of the regional khokim Shukhratbek Abdurakhmanov to students, then the rector of the institute M.Madazimov congratulated all young people on the new academic year, introduced the conditions created for students in our institute and wished the students good luck.
Vice-rectors and professors warmly welcomed the students. Parents and students especially excitedly said that they had been dreaming of this day for many years. The event ended with lively songs.