NAVBATDAGI ILMIY KENGASH KAFEDRALARDA KREDIT MODUL TIZIMIDA OʻQUV JARAYONLARINING OLIB BORILISHIGA BAGʻISHLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
NAVBATDAGI ILMIY KENGASH KAFEDRALARDA KREDIT MODUL TIZIMIDA OʻQUV JARAYONLARINING OLIB BORILISHIGA BAGʻISHLANDI
10:57 22.09.2022
Mazkur ilmiy kengash yigʻilishida Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari, boʻlim boshliqlari va kafedra mudirlari ishtirok etdi.
Yigʻilishda dastavval sentabr oyi mobaynida samarali mehnat qilgan bir qator xodimlar va professor-oʻqituvchilar taqdirlandi.
Shundan soʻng Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor B.Abdullajonovning “Kafedralarda kredit modul tizimida oʻquv jarayonining olib borilishi” mavzusidagi hamda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Salohiddinovning “Kafedralarda odob-ahloq qoidalariga amal qilish” mavzusidagi maʼruzalari tinglandi. Shundan soʻng bir qator kafedra va boʻlimlarning faoliyatiga oid taqdimotlar namoyish etildi.
Maʼruza va taqdimotlardan soʻng institut rektori Andijon davlat tibbiyot instituti klinikasining qurilish jarayonlari, darslarda moddiy texnika bazalari hamda axborot texnologiyalardan foydalanish orqali taʼlim sifatini oshirish, talabalar davomatiga jiddiy eʼtibor qaratish, salbiy illatlar va korrupsion holatlarga murosasiz munosabatda boʻlish kabi mavzularda tushuncha va topshiriqlar berdi.

THE NEXT SCIENTIFIC COUNCIL IS DEDICATED TO THE EDUCATIONAL PROCESSES IN THE CREDIT MODULE SYSTEM IN DEPARTMENTS – Andijan State Medical Institute
THE NEXT SCIENTIFIC COUNCIL IS DEDICATED TO THE EDUCATIONAL PROCESSES IN THE CREDIT MODULE SYSTEM IN DEPARTMENTS
10:57 22.09.2022
The rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov, pro-rectors, faculty deans, heads of departments and heads of departments took part in this scientific council meeting.
At the meeting, a number of employees and professors who worked effectively during the month of September were awarded.
After that, the lectures of pro-rector for Academic Affairs B. Abdullajanov on the topic “Conducting the educational process in departments in the credit module system” and the first pro-rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Affairs S. Salokhiddinov on the topic “Following the rules of etiquette in departments” were heard. In addition, the presentations on the activities of a number of departments were shown.
After the lectures and presentations, the rector of the institute gave insights and assignments on the construction processes of the clinic of Andijan State Medical Institute, improving the quality of education through the use of material and technical bases and information technologies in classes, paying serious attention to student attendance, and dealing with negative vices and corrupt situations without tolerance.