TALABALAR OʻZ NOMZODIGA OVOZ BERISHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot institutida Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi boshlangʻich tashkiloti hisobot-saylovi boʻlib oʻtdi.
Dastavval Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Andijon davlat tibbiyot instituti boshlangʻich tashkiloti yetakchisi Humoyun Qoʻchqorov “2021-2022-oʻquv yillari mobaynida institut boshlangʻich tashkiloti tomonidan amalga oshirilgan ishlar” toʻgʻrisida hisobotini taqdim etdi. Mazkur oʻquv yili davomida 100 nafardan ziyod guruh sardorlari isteʼdodli yoshlar bilan ishlab kelishmoqda. 150 nafardan ziyod faol talabalar turli toʻgaraklar faoliyatida ishtirok etishmoqda. Yaʼni boshlangʻich tashkilot qoshida “Yosh volontyorlar” , “Yosh gitaristlar”, “Shaddot qizlar”, “Shifokorlar” teatr studiyasi jamoasi, “Quvnoqlar va zukkolar”, “Zakovat” kabi toʻgaraklar mavjud boʻlib, unda talabalar turli tadbir va tanlovlarda munosib qatnashishmoqda.
Maʼlumot oʻrnida aytish mumkinki, “Yosh volontyorlar” jamoasi bir necha yildirki, viloyatimizning har bir tumanlaridagi eng chekka xududlarida aholi oʻrtasida sogʻlom turmush tarzi va toʻgʻri ovqatlanish qoidalariga amal qilish boʻyicha targʻibot dasturlarini olib borishmoqda. “Shifokorlar” talabalar tetr studiyasi hamda “Quvnoqlar va zukkolar” jamoasi tanlovlarning final bosqichlarida ham ishtirok etib kelishmoqda.
Hisobotdan soʻng talabalar institut boshlangʻich tashkiloti yetakchisi uchun qoʻyilgan 3 nafar (Terapiya yoʻnalishining 2-bosqich magistri Humoyun Qoʻchqorov, Pediatriya yoʻnalishining 2-bosqich magistri Dilmurod Nazirov hamda Stomatologiya fakultetining 5-bosqich talabasi Fayzullo Xodjimatov) nomzodlarga ovoz berdilar. Yakuniy natijalarga koʻra, 66 % ovoz bilan Humoyun Qoʻchqorov institut boshlangʻich tashkiloti yetakchisi etib qayta saylandi.

Skip to content STUDENTS VOTE FOR THEIR CANDIDATE – Andijan State Medical Institute
The reporting vote of the primary organization of the institute of the Union of Youth of Uzbekistan was held at Andijan State Medical Institute.
At the beginning of the meeting, a moderator of the primary organization of the institute of the Youth Union Humoyun Kuchkarov made a report on the topic “Works carried out by the initial organization of the institute during the 2021-2022 academic years”. During the year, over 100 elders work with gifted students. Over 150 students are engaged in various circles. During the primary organization, the circles “Yosh Volonterlar”, “Yosh Guitaristlar”, “Shaddot Qizlar”, the theater studio “Shifokorlar”, “Kuvnoqlar va zukkolar”, “Zakovat” operate, which take part in various competitions.
For several years now, the Yosh Volunteerlar team has been working to promote a healthy lifestyle and aspects of proper nutrition in remote regions of our region. The theater studio “Shifokorlar” and the team “Kuvnoqlar va zukkolar” reached the finals in many competitions.
At the end, voting for the post of moderator took place. Candidates: 2nd year master student of the Therapeutic faculty Khumoyun Kuchkorov, 2nd year master student of the Pediatric direction Dilmurod Nazirov, 5th year student of the Dental Faculty Fayzullo Khodjimatov. With a result of 66% of the votes Kuchkorov Humoyun won