ICHKI KASALLIKLAR MUTAXASSISLIGI BO‘YICHA MALAKAVIY IMTIHON O‘TKAZILDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
ICHKI KASALLIKLAR MUTAXASSISLIGI BO‘YICHA MALAKAVIY IMTIHON O‘TKAZILDI
10:35 26.09.2022
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi PF-4958-sonli «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida»gi Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi 304-sonli «Oliy o‘quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi qarori, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining 2016-yil 28-yanvardagi 220/2-sonli qarori bilan tasdiqlangan va  O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan 2017-yil 23-iyunda 2764-1 raqam bilan ro‘yxatdan o‘tkazilgan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizom”ni ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutida “14.00.05 – Ichki kasalliklar” fanidan malakaviy imtihon sessiya davridan tashqari 2022-yilning 24-sentabr kuni  malakaviy imtihon o‘tkazildi.
Imtihon komissiyasiga t.f.d., professor N.R.Uzbekova raislik qildi. Imtihon hay’at a’zolari  sifatida  professorlar Z.S.Salaxiddinov, N.S.Mamasaliyev va X.X.Tursunov, t.f.d.,  dotsent M.A.Jo’rayeva, t.f.n., dotsent  Sh.K.Yusupovalar ishtirok etdi.
Imtihon shartlariga ko‘ra, savollar papkasi barchaning  guvohligida ochildi va talabgorlar imtihon biletlarini tanlab olishdi.
Imtihonda 6 nafar  falsafa doktorlik dissertatsiyalarni bajarayotgan talabgorlar  sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tishdi.

A QUALIFICATION EXAM ON THE SPECIALTY OF INTERNAL DISEASES WAS HELD – Andijan State Medical Institute
A QUALIFICATION EXAM ON THE SPECIALTY OF INTERNAL DISEASES WAS HELD
10:35 26.09.2022
In order to ensure the implementation of the “Regulations on the procedure for conducting qualification exams”, approved by the decision and registered by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on June 23, 2017 under the number 2764-1 and the Office of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 16, 2017 No. PF-4958 “On further improvement of the system of post-secondary education”, Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan of May 22, 2017 No. 304 “On measures to further improve the system of post-secondary education” No. 220/2 of January 28, 2016, on September 24, 2022 a qualifying exam was held in Andijan State Medical Institute on the specialty “14.00.05 – Internal Diseases”.
The examination committee was headed by MD, Professor Uzbekova N.R.. Professors Salakhiddinov Z.S., Mamasaliev N.S., Tursunov Kh.Kh., also candidate of medical sciences, Associate professor Jorayeva M.A., candidate of medical sciences, Associate professor Yusupova Sh. took part in the exam as members of the committee.
According to the terms of the exam, the question folder was opened in the presence of everyone, and the candidates chose the exam cards.