Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov 2022-2023-oʻquv yilida oʻqishni davom ettirish uchun qoʻshni davlatlardan oʻqishni koʻchirib kelgan talabalar bilan uchrashuv olib bordi. Unda Oʻquv-uslubiy boshqarma boshligʻi Q.Yusupov, Davolash fakulteti dekani B.Mamatov va uning oʻrinbosarlari ishtirok etdi.
Institut rektori dastavval talabalarga ichki tartib-qoidalar, kiyinish madaniyati borasida maʼlumotlar berib oʻtdi va institutda talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar borasida tushuntirdi. Shundan soʻng talabalarga oʻquv jarayoni, darslarda faol ishtirok etish, xorijiy tillarni oʻrganish, kutubxonadagi kitoblar fondi, axborot texnologiyalaridan unumli foydalanish kabi mavzularga alohida toʻxtaldi.

MEETING WITH STUDENTS WHO TRANSFERRED THEIR STUDIES – Andijan State Medical Institute
Rector of Andijan State Medical Institute M. Madazimov held a meeting with students who came from neighboring countries to continue their studies in the 2022-2023 academic year. It was attended by the head of the educational and methodological department K. Yusupov, dean of the Faculty of General Medicine B. Mamatov and his deputies.
The rector of the institute first informed the students about the internal rules, dress code and explained about the opportunities created for the students at the institute. After that, students paid special attention to topics such as the educational process, active participation in classes, learning foreign languages, the book fund in the library, and the effective use of information technologies.