AYOLLIK BAXTI – OQILALIKDA
Prezidentimiz tomonidan yurtimizda 15-oktabr Xalqaro qishloq ayollari kuni etib belgilandi. O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Adminstratsiyasi rahbari tomonidan tasdiqlangan «Mamlakatimizda qishloq ayollari kuni»ni yuqori saviyada o’tkazish bo’yicha chora-tadbirlar» dasturida belgilab berilgan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida institutimizda bir qator tadbirlar o’tkazilmoqda. Bu gal Xotin-qizlar maslahat kengashi tomonidan Respublika miqyosida yutuqlarga erishgan, Davlat mukofotlari sohibalari bilan davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha birinchi prorektor S.Salohiddinov hamda Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, Xotin-qizlar masalalari bo’yicha rektor maslahatchisi  G.Xolmatova ishtirok etdi.
«Mehnat shuhrati» medali bilan taqdirlangan Usmanova Umidaxon, «Mehr sahovat» ko’krak nishoni sohibasi Iminova Muqaddasxon, Konstitutsiyamizning 25 yilligi munosabati bilan ko’krak nishoni bilan taqdirlangan Ibragimova Muhabbatxon hamda Nazirova Muhabbatxon bilan bo’lgan suhbat juda qiziqarli o’tdi. Unda talaba-qizlarga onaxonlarning hayot va mehnat yo’lidagi boy tajribalari, o’gitlari, xotin qizlar uchun yaratilyotgan imkoniyatlar haqida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, qizlarga onaxonlar bekalik fazilatlari, farzand tarbiyasida nimalarga ahamiyat qaratish lozimligi, baxtli hayot sirlari haqida o’z fikr-mulohazalarini bildirdilar.

October 15 was declared by our President as the International Day of Rural Women in our country. A number of activities are being carried out at our institute in order to ensure the implementation of the tasks specified in the program “Measures to hold the Day of rural women at a high level in our country”, approved by the head of the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan.
This time, the Women’s and Girls’ Advisory Council organized a round table with winners of state awards who have achieved success. The event was attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work Salokhiddinov S.A. and Chairman of the Women’s Advisory Council Kholmatova G.A.
The conversation with Usmanova Umidakhon, who was awarded the Labor Glory medal, Iminova Mukkadashon, the owner of the badge “Mehr sahovat”, Ibragimova Mukhabbathon and Nazirova Mukhabbathon, who was awarded the badge on the occasion of the 25th anniversary of our Constitution, was very interesting. Students were informed about the rich experience of mothers in life and work, their learning and opportunities created for women and girls.
The mothers also expressed their opinion to the girls about the virtues of motherhood, what should be emphasized in raising children, the secrets of a happy life.