21 oktabr – Oʻzbek tili bayrami kuni munosabati bilan Oʻzbek tili va adabiyoti, tillar kafedrasida “Qadring baland boʻlsin, ona tilim!” shiori ostida talabalar oʻrtasida savodxonlikni oshirish, husnixat asosida chiroyli yozuv malakalari koʻnikmalarini yanada takomillashtirish maqsadida diktantlar tanlovi oʻtkazildi. Tanlovda barcha fakultetlarining 1-kurs talabalari ishtirok etdi.
Tanlovda 30 nafardan ziyod talabalar qatnashdi va ularni kafedraning yetakchi mutaxassislari baholab bordilar.
Talablarning savodxonligi, oʻzbek tilidagi soʻzlarning yozuvdagi ifodasini husnixatda namoyish eta olishlari boʻyicha olingan diktant natijalariga koʻra, M.Sharafjanova, S.Toʻlqinova, D.Ahadova, S.Mashrabboyeva, S.Salahiddinova “Eng goʻzal husnixat sohiblari” nominatsiyasining gʻolibi boʻldi.

“MAY YOUR DIGNITY BE HIGH, MY MOTHER TONGUE! A CONTEST OF DICTATIONS WAS HELD UNDER OF THIS SLOGAN” – Andijan State Medical Institute
“MAY YOUR DIGNITY BE HIGH, MY MOTHER TONGUE! A CONTEST OF DICTATIONS WAS HELD UNDER OF THIS SLOGAN”
10:34 20.10.2022
In order to improve literacy among students, to further improve the skills of beautiful handwriting on the October 21st – on the occasion of the day of the Uzbek language holiday in the Department of Uzbek language and literature, a contest of dictations was held under the slogan “May your dignity be high, my mother tongue!”. 1st year students of all faculties took part in the competition.
More than 30 students took part in the competition and their work was evaluated by the leading specialists of the Department.
According to the results of the competition M.Sharafjanova, S.Tolkova, D.Ahadova, S.Mashrabbayeva, S.Salahiddinova became the winners of in the nomination” the most beautiful handwriting holder”.