QOZON VA BOLTIQ FEDERAL UNIVERSITETLARI BILAN YANA BIR SHARTNOMA IMZOLANDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
QOZON VA BOLTIQ FEDERAL UNIVERSITETLARI BILAN YANA BIR SHARTNOMA IMZOLANDI
11:07 27.10.2022
Joriy yilning 26-27-oktabr kunlari Samarqand shahrida “Taʼlim, ishlab chiqarish va ilmiy samaradorlikni boshqarish” mavzusida III Oʻzbekiston-Rossiya taʼlim forumi boʻlib oʻtmoqda. Unda Andijon davlat tibbiyot instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori K.Salohiddinov ham ishtirok etmoqda.
Institutimiz prorektori forumga tashrif buyurgan Qozon federal universiteti prorektori T.Anishev hamda Boltiq fideral universiteti rektori A.Fedorov bilan uchrashib, oliy taʼlim muassasalari oʻrtasidagi hamkorlik aloqalarini mustahkamlash, oʻquv va ilmiy ishlar yoʻnalishlarida tajriba almashinuvini yanada rivojlantirish boʻyicha shartnoma imzoladilar.

ANOTHER AGREEMENT HAS BEEN SIGNED WITH KAZAN AND BALTIC FEDERAL UNIVERSITIES
On October 26-27 of this year, the III Uzbek-Russian educational forum on “Management of education, production and scientific efficiency” is being held in Samarkand. The Vice-rector for Research and Innovation of the Andijan State Medical Institute K.Salakhitdinov also has participated in this forum.
The Vice-rector of our institute has made an appointment with the Vice-rector of Kazan Federal University T.Anishev and the rector of the Baltic Federal University A. Fedorov visited the forum. And they have signed agreement on strengthening cooperation between higher education institutions, further developing the exchange of experience in the areas of educational and scientific work.