Andijon davlat tibbiyot institutida 2022-yil oktabr oyi yakunlariga bagʻishlangan ilmiy kengash yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Unda institut rektori M.Madazimov, prorektorlar, fakultet dekanlari, kafedra mudirlari va boʻlim boshliqlari ishtirok etdi.
Yigʻilish avvalida kun tartibidagi masalalar koʻrib chiqildi. Institut rektorining Dogʻiston davlat tibbiyot universitetiga qilgan safari, amalga oshirilgan ishlar hisoboti, Xalqaro aloqalar boʻlimining 2021-2022-oʻquv yilgi faoliyati boʻyicha hisoboti, institut professor-oʻqituvchilari orasida chet tillarini oʻrganish holati, viloyat SSB Birlamchi tizim faoliyati samaradorligini oshirishda institut kafedralari tomonidan amalga oshirislihi kerak boʻlgan ishlari xususida maʼruzalar taqdim etildi. Mazkur masalalar boʻyicha oʻzaro muhokama va takliflar kiritildi.

Andijan State Medical Institute hosted a meeting of the scientific council dedicated to the results of October 2022. Rector of the Institute M.Madazimov, vice-rectors, deans of faculties, heads of departments and heads of departments took part.
At the beginning of the meeting, issues on the agenda were considered. Lectures were presented on the trip of the rector of the institute to the Dagestan State Medical University, the report of the work done, the report of the Department of International Relations on the activities of the 2021-2022 academic year, the state of foreign language learning among the professors and teachers of the institute, the work that should be carried out by the Mutual discussions and proposals were made on these issues.