Kishi oʻzidan yaxshilik va koʻrkam bogʻ qoldiradi. Prezidentimiz tomonidan ilgari surilgan “Yashil makon” umumilliy loyihasida Andijon davlat tibbiyot instituti jamoasi ham munosib ishtirok etmoqda. Unda avvalo, institut rektori M.Madazimov, prorektorlar va fakultet dekanlari mevali va manzarali daraxtlarni oʻtqazishga start berdilar. Soʻngra Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi boshlangʻich tashkiloti faollari va institut xodimlari ham hayrli ishni davom ettirdilar.
Mazkur loyiha institutning oʻquv binolari, Talabalar turar joyi, Yangi Andijon hamda Ekopark xududlarida ham amalga oshirildi. Quvonarlisi, loyiha doirasida pavloniya daraxtlari bilan bir qatorda 61 tup manzarali va 20 tup mevali daraxtlar oʻtqazildi.
Tabiatni asrab-avaylash, uning chiroyiga yanada goʻzallik ulashish bizning chin insoniylik burchimizdir. “Yashil makon” umumilliy loyihasidagi tadbirlar davom etmoqda, unda barcha xodimlar va talabalarni birdamlikka chorlab qolamiz!

A person leaves behind good things and a magnificent garden. The team of the Andijan State Medical Institute also takes a worthy part in the national project ”green space” initiated by our president. First of all, the rector of the Institute M.Madazimov took part in it, vice-rectors and deans of faculties started planting fruit and ornamental trees. Then the chairman of the women’s advisory council, activists of the primary organization of the Youth Union of Uzbekistan and the staff of the Institute continued their good work.
This project has been implemented in the educational buildings of the Institute, in the student hostel, in new Andijan, as well as in the Ecopark. The most remarkable thing is that within the framework of the project, 61 ornamental bushes and 20 fruit trees were planted together with pavlonia trees.
Our true human obligation is to protect nature, to share even more beauty with it. The events of the national project “green space” are continuing, in which we call on all employees and students to unite!