INSTITUT REKTORI TALABALAR BILAN UCHRASHDI – Andijon davlat tibbiyot instituti
Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov Davolash, Pediatriya va Stomatologiya fakultetlarining 1-, 2- va 3-bosqich talabalari uchrashuv olib bordi. Unda prorektorlar, fakultet dekanlari, ularning oʻrinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
Dastavval institut rektori taʼlim muassasasi intizom qoidalari, kiyinish madaniyati borasida alohida taʼkidlab oʻtdi. Soʻngra, talabalarga oʻquv jarayonlari, Andijon davlat tibbiyot instituti klinikasida amalga oshirilayotgan qurilish-bunyodkorlik ishlari, unda talabalar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar, chet tillarini oʻzlashtirib, milliy va xalqaro sertifikatlarga ega boʻlayotgan yoshlarning oylik stipendiyalarining ortishi, xorijiy oliy taʼlim muassasalarida talabalar almashinuvi asosida oʻqishni davom ettirish, darslarda kompyuter texnologiyalaridan hamda boʻsh vaqtlarda ARM kitob fondlaridan foydalanish, toʻgaraklarda ishtirok etish kabi mavzularda keng maʼlumotlar berib oʻtildi.
Uchrashuvdan soʻng mavzu borasida yoshlarning ham fikr-mulohazalari oʻrganilib, ularni qiynab turgan muammolar yechimi boʻyicha fakultet rahbarlariga kerakli topshiriq va vazifalar belgilab berildi.

THE RECTOR OF THE INSTITUTE MET WITH THE 2nd AND 3rd YEAR STUDENTS – Andijan State Medical Institute
THE RECTOR OF THE INSTITUTE MET WITH THE 2nd AND 3rd YEAR STUDENTS
15:41 08.11.2022
Rector of the Andijan State Medical Institute M.Madazimov held a meeting with students of the 2nd and 3rd courses of the medical, pediatric and dental faculties. It was attended by vice-rectors, deans of faculties, their deputies, as well as tutors.
First, the rector of the Institute emphasized the rules of discipline of the educational institution, the culture of clothing. Then, educational processes for students, construction and creative work carried out in the clinic of the Andijan State Medical Institute, opportunities created for students, an increase in monthly scholarships for young people studying foreign languages and receiving national and international certificates, continuing education in foreign higher educational institutions on the basis of student exchange, the use of computer technology in lessons and reading books on the library in their free time, extensive information was provided on topics such as participation in circles.
After the meeting, the opinions of young people on this topic were studied, and the heads of faculties were given the necessary tasks and tasks to solve the problems that concern them.