“Universiada – 2022” sport musobaqalarining voleybol turi boʻyicha qizlar oʻrtasidagi final bosqichi Andijon davlat tibbiyot institutida boʻlib oʻtmoqda.
Musobaqaning ochilish marosimi koʻtarinki kayfiyatda oʻtkazildi. Unda Oʻzbekiston voleybol federatsiyasi, Oʻzbekiston talabalar sporti Assotsiatsiyasi vakillari, mazkur sport turi trenerlari, Andijon davlat tibbiyot instituti rektori M.Madazimov, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Salohiddinov, viloyatimiz mutaxassislari ishtirok etdi.
Bugun oʻyinlarda 4 ta jamoa gʻoliblik uchun kurash olib bordi. Dastavval Samarqand hamda Xorazm viloyatlarining qizlari oʻrtasidagi kechgan kurashda 3:0 hisobida Xorazm jamoasiga omad kulib boqdi. Andijon va Toshkent viloyatlari jamoasi oʻrtasidagi bellashuvlarda 3:2 hisobida toshkentliklar gʻolib boʻlishdi.

UNIVERSIADE-2022: VOLLEYBALL COMPETITIONS AMONG GIRLS ARE IN FULL SWING – Andijan State Medical Institute
UNIVERSIADE-2022: VOLLEYBALL COMPETITIONS AMONG GIRLS ARE IN FULL SWING
15:27 15.11.2022
The final stage of sports competitions” The 2022 Universiade in girls’ volleyball is being held at the Andijan State Medical Institute.
The grand opening of the competition was held in high spirits. It was attended by representatives of the Volleyball Federation of Uzbekistan, the Association of Student Sports of Uzbekistan, coaches of this sport, Rector of the Andijan State Medical Institute M.Madazimov, first vice-rector for Youth Affairs and spiritual and educational work S.Salakhiddinova, specialists of our region.
Today, 4 teams competed for the victory in the games. At first, the Khorezm team was lucky in the fight between the girls from the Samarkand and Khorezm regions with a score of 3:0. In the duel between the teams of Andijan and Tashkent regions, the Tashkent team won with a score of 3:2.