TALABALAR KUNI KOʻNGILOCHAR LAHZALARGA BOY OʻTDI
Viloyat hokimi Shuhratbek Abdurahmonov tashabbusi hamda Andijon davlat tibbiyot instituti tomonidan Talabalar turar joyida doshqozonda osh va koʻngilochar tadbir tashkil etildi.
Tadbir avvalida malakali oshpazlar tomonidan katta doshqozonda osh damlandi. Taomlar shohi pishguniga qadar talabalar uchun koʻngilochar konsert dasturi oʻtkazildi. Unda barcha yoshlar qatori institute rektori M.Madazimov, prorektorlar, dekanlar va ularning oʻrinbosarlari, boʻlim rahbarlari, tyutorlar ham ishtirok etdilar. Iqtidorli talabalarimiz tomonidan kuylangan qoʻshiqlarga hamma mazza qilib raqsga tushdi.
Konsert dasturi davomida rektor va fakultet dekanlari uchun osh tanlovi ham o’tkazilib, unda havaskor oshpazlar o’z mahoratlarini namoyish etishdi. o’yin-kulgudan so’ng talabalarga osh ulashildi. Hamma bir dasturxon atrofida bayramni davom ettirdi.

At Andijan State Medical Institute, World Student’s day is celebrated with dignity.
The initiative of the governor of the region SH. Abdurahmanov and the Andijan State Medical Institute organized entertainment event and palov in cauldron at the student residence.
At the beginning of the event, a soup was brewed in a large pot by qualified chefs. An entertainment concert was held for the students until the king of the dishes was cooked. In it, the rector of the institute of all ages M.Madazimov, vice-rectors, deans and their deputies, heads of departments, tutors also took part. To the songs sung by our talented students, everyone danced with pleasure.
During the concert program, a palov competition was also held for the rector and deans of the faculty, in which amateur chefs demonstrated their skills. After the fun, the students were shared meals. Everyone continued the celebration around one table.