“UNIVERSIADA – 2022”: QIZLAR OʻRTASIDAGI VOLEYBOL MUSOBAQALARINING FINAL BOSQICHI YAKUNLANDI
Avval xabar berganimizdek. “Universiada – 2022” sport musobaqalarining voleybol turi boʻyicha qizlar oʻrtasidagi final bosqichi Andijon davlat tibbiyot institutida boʻlib oʻtdi. Mazkur oʻyinlarning final bosqichi yakunlandi.
Soʻnggi uchrashuvlarda dastavval Xorazm va Toshkent viloyati jamoalari oʻrtasidagi kurashda 3:2 hisobida xorazmlik qizlarning qoʻli baland keldi. Soʻngra Andijon va Samarqand talabalari oʻzaro bellashdilar. Bu gal esa 3:0 hisobida omad andijonliklarga kulib boqdi.
Yakuniy naktijalarga koʻra, 1-oʻrin Xorazm jamoasiga, 2-oʻrin Toshkent viloyati jamoasiga, 3-oʻrin Andijon viloyati jamoasiga va 4-oʻrin esa Samarqand viloyati jamoasiga nasib etdi.
Gʻoliblar va ishtirokchilar Oʻzbekiston talabalar sporti Assotsiatsiyasi tomonidan diplom va qimmatbaho sovgʻalar bilan taqdirlandi.

As we reported earlier: The final stage of sports competitions” Universiade – 2022 ” among girls by volleyball type was held at Andijan State Medical Institute. The final stage of these Games has been completed.
At the last meetings, in the struggle between the teams of Khorezm and Tashkent region, girls from Khorezm won with a 3:2 score. Then the students of Andijan and Samarkand competed among themselves. And this time, with a score of 3:0, the andijans have won.
According to the final results, 1st place went to the Khorezm Team, 2nd to the Tashkent Regional Team, 3rd to the Andijan regional team and 4th to the Samarkand regional team.
The winners and participants were awarded diplomas and valuable prizes by the Student Sports Association of Uzbekistan.