O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 30-avgustdagi “Saxovat”va Muruvvat” uylari hamda Urush va mehnat faxriylari uchun pansionat faoliyatini rivojlantirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Andijon davlat tibbiyot institutining malakali mutaxassislari tomonidan navbatdagi tibbiy ko‘rik Andijon saxovat keksalar va nogironligi bo’lgan shaxslar uchun internat uyida o‘tkazildi. Mazkur tadbirda institutning 10 turdagi mutaxassisliklaridan iborat terapevt, kardiolog, nevrolog, okulist, jarroh, travmatolog, urolog, qon-tomir jarrohidan iborat 16 nafar xodimlari ishtirok etdi. Shifokorlar 954 nafar keksalar va nogironligi bo‘lgan shaxslarning salomatliklarini tekshirdilar.
Ko‘ruvlar davomida 6 nafar nogironligi bo‘lgan keksalarni yotoq xonalarida tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi, 10 nafar bemorga ambulator sharoitda davolanishga, 3 nafar bemorga esa viloyat davolash muassasalariga yo‘llanmalar berildi. Barcha bemorlarga kerakli maslahat va tibbiy xizmatlar ko‘rsatildi. Shuningdek, tadbir davomida 34 ta UTT va 25 ta EKG tekshiruvlari ham olib borildi.

EXAMINATION IN DEPTH IN THE BOARDING HOUSE FOR THE ELDERLY AND PERSONS WITH DISABILITIES OF THE ANDIJAN SAHOVAT HOUSE – Andijan State Medical Institute
EXAMINATION IN DEPTH IN THE BOARDING HOUSE FOR THE ELDERLY AND PERSONS WITH DISABILITIES OF THE ANDIJAN SAHOVAT HOUSE
15:07 25.11.2022
In order to ensure the execution of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On additional measures to develop the activities of houses”Sahovat” and”Muruvvat”and a boarding house for war and Labor veterans dated August 30, 2022 by qualified specialists of the Andijan State Medical Institute conducted a regular medical examination in the Andijan boarding house for the elderly and disabled “Sakhovat”. The event was attended by 16 employees of the Institute in 10 specialties: therapists, cardiologists, neurologists, oculists, surgeons, traumatologists, urologists, vascular surgeons. Doctors examined the health of 954 elderly people and people with disabilities. During the examinations, a medical examination was carried out in the dorm rooms of 6 elderly people with disabilities, 10 patients were sent for outpatient treatment, and 3 patients were sent to regional medical institutions. All patients were provided with the necessary consultations and medical services. During the event, 34 ultrasound scans and 25 ECG scans were also performed.